Forum

Internet İnformatio...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Internet İnformation Services Sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
790 Görüntüleme
(@EmreAHRETLiKOGLU)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar 

yaklaşık 2 yıldır kullandıgım Iss servisinden 2 gündür hata alıyorum Iss kendiliginden duruyor yeniden başlatıyorum tekrar erişim yapınca gene duruyor

Resim 1 de görüldügü üzere tüm servisler çalışıyor

resim2 deki gibi 8083 portuna erişim yapınca

resim 3 deki gibi sayfayı açmıyor ve

resim 4 deki gibi servis direk duruyor ve diger tüm servislerde aynı durum söz konusu hangi servisi açmaya çalışırsam o servis duruyor

Konu hakkında yardımcı olurmusunuz.

1

2

3

4

Gönderildi : 30/09/2017 19:56

(@zulfumehmetozcifci)
Gönderiler: 731
Prominent Member

Servislerin durması genelde Application poolün sistem tüketiminden kaynaklı bir durum olabilir. Sistem tüketimindeki sınırlamayı kaldırın ve çalışmaya ölye devam etmeyi dener misiniz?

Kişisel bir olay

Gönderildi : 01/10/2017 00:38

(@EmreAHRETLiKOGLU)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Servislerin durması genelde Application poolün sistem tüketiminden kaynaklı bir durum olabilir. Sistem tüketimindeki sınırlamayı kaldırın ve çalışmaya ölye devam etmeyi dener misiniz?

Araştırıyorum nasıl yapacagımı ama genede tam olarak nasıl yapacagım konusunda bilginiz varsa yardımcı olurmusunuz ?

Gönderildi : 01/10/2017 15:49

(@EmreAHRETLiKOGLU)
Eminent Member
Konu başlatıcı

DefaultAppPool uygulama havuzunun kimliği geçersiz. Kimlik için belirtilen kullanıcı adı veya parola yanlış olabilir ya da kullanıcının toplu oturum açma hakları olmayabilir. Kimlik doğru değilse, uygulama havuzu ilk isteğini aldığında devre dışı bırakılacak. Soruna toplu oturum açma hakları neden oluyorsa, Windows İşlem Etkinleştirme Hizmeti'nin (WAS) oturum açmayı yeniden deneyebilmesi için önce haklar verildikten sonra IIS yapılandırma deposundaki kimliğin değiştirilmesi gerekir. Uygulama havuzunun ilk isteği işlendikten sonra kimlik geçersiz olmaya devam ederse, uygulama havuzu devre dışı bırakılır. Veri alanı hata numarasını içermektedir.

Bileşen hizmetlerinden buldum bu hatayı açıklaması yukarıdaki gibi

Gönderildi : 01/10/2017 16:03

Paylaş: