Forum

Kaspersky Endpoint ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kaspersky Endpoint Security Center Hakkında

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,488 Görüntüleme
(@yasinkaraman)
Gönderiler: 178
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Değerli Hocalarım,

Bu site başım sıkıştığı anda ilaç gibi gelmektedir. Destekleriniz için öncelikle teşekkür ederim. 

Kaspersky ürününü aldığım firmaya ulaşamadığım için siz değerli hocalarıma danışmak istedim. Kaspersky Endpoint Security Center kurulumunu gerçekleştirdik. Bunun üzerinden Domaindeki clientlere kurulumlarını ve lisanslarını yükledik. Benim yapmak istediğim kullanıcıların USB takmasını engellemek ve seçtiğim bir kullanıcıya usb takabilir yetkisini vermektir. 

Yardımlarınızı rica ederim.

Saygılar.

Gönderildi : 15/08/2017 18:56

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Kaspersky Security Center Açın

Management Computer bölümünden "Workstation" bölümünü açın. Sağ tarafta yer alan Policy bölümüne açın. Alt tarafta aktif policy bölümüne sağ tıklayın.

Buradan Propertities (ÖZellikler) bölümüne tıklayın. Gelen ekranda Device Control sekmesine tıklayın.

Type of Device sekmesi altında yer alan sağ taraftaki Removable Device yanındaki yuvarlak sekmesine tıklayın.  Açılan seçeneklerden "Block" olanı seçin. Daha sonra "OK" butonuna tıklayın ve policy'nin kullanıcılara uygulanmasını bekleyin.

Eğer sadece kullanıcıya yetki verecekseniz o kullanıcının cihazını ayrı bir policy için ayırıp onda bunu uygulamayın. Bu kadar.

Veya Trusted Device bölümünden istediğin USB cihazları ekleyerek herkesde veya belirleyeceğin kullanıcıda sadece bu USB cihazların çalışmasını da sağlayabilirsin.

Gönderildi : 15/08/2017 19:06

(@yasinkaraman)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hocam ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim fakat atlatmış olduğunuz menüler benim kullanmış olduğum security center menüsünde yer almamaktadır.

Gönderildi : 15/08/2017 20:01

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Hocam ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim fakat atlatmış olduğunuz menüler benim kullanmış olduğum security center menüsünde yer almamaktadır.

Merhaba,

Menülerin olmaması imkansız. Ekran görüntüsü gönderir misiniz lütfen.

Gönderildi : 15/08/2017 20:12

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

Rafet hocanın belirttiği adımları, referans adres ile inceleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=BVBgbPSsPSY

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/08/2017 03:43

(@yasinkaraman)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Hocam yeni ilke ekle ekleyebiliyorum fakat ileri dedikten sonra device control lerinin olduğu menü bende gelmiyor bir sonraki menü otomatik geliyor. 

Gönderildi : 16/08/2017 17:09

(@yasinkaraman)
Estimable Member
Konu başlatıcı

ksc_10sp2mr1_10.4.343_full Kaspersky'nin bu sürümünü yükledik fakat gönderdiğiniz video ile arayüz birbirini eşleşmiyor Endpoint Security Center kurulu.

Gönderildi : 16/08/2017 17:13

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

bu noktada kaspersky ülke ofisi veya partnerleri ile iletişim kurmanızı önerebilirim.

https://www.kaspersky.com.tr/about/contact

https://www.kasperskypartners.com/?eid=global&lang=tr-tr

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/08/2017 03:22

(@yasinkaraman)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Turan Hocam,

Dün son çare öyle yaptım yardımcı oldular menülerin kurulum yapıldıktan sonra farklı bir yerden aktif edilmesi gerekiyormuş. Belirttiğim menüleri de seçince sizlerin belirtmiş olduğu ayar ekranı geldi çok teşekkür ederim herkese.

Saygılar.

Gönderildi : 17/08/2017 11:44

Paylaş: