Forum

Windows Server Uzak...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server Uzak Masaüstü Bağlantısı

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
432 Görüntüleme
(@emirhanadiyaman)
Gönderiler: 24
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar ,

Hali hazırda çalışan Windows 2012 R2 Standart bir server var. File server olarak kullanıyoruz. Server'a sadece uzak bağlantı ile bağlanıyoruz fakat ertesi gün bağlanmak istediğimiz de hata veriyor ethernet kablosunu çıkarıp takınca sorun düzeliyor. Sürekli bu şekilde olmasının sebebi nedir uzak masaüstü için server içinde bir ayar vs yapılması gerekiyor mu?

Teşekkürler.

Gönderildi : 02/08/2017 15:34

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Uzak bağlantı eğer Terminal Server rolü kurulmamış ise toplam 2 adet ile sınırlıdır. Bunu biliyorsunuz varsayıyorum.

Bununla birlikte ertesi gün kabloyu çıkarmadan sunucuda oturum açıp kontrol edin bir terslik var mı diye son olarak uzak bağlantıyı deneyin bakalım bağlanıyor mu?

Firewall, antivirüs v.b. iletişimi kesecek uygulamaları kontrol ediniz. Sistem loglarını bu kesintiden sonra ortaya çıkan herhangi bir kayıt olup olmadığını kontrol ediniz.

Gönderildi : 02/08/2017 18:12

(@emirhanadiyaman)
Gönderiler: 24
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Uzak bağlantı eğer Terminal Server rolü kurulmamış ise toplam 2 adet ile sınırlıdır. Bunu biliyorsunuz varsayıyorum.

Bununla birlikte ertesi gün kabloyu çıkarmadan sunucuda oturum açıp kontrol edin bir terslik var mı diye son olarak uzak bağlantıyı deneyin bakalım bağlanıyor mu?

Firewall, antivirüs v.b. iletişimi kesecek uygulamaları kontrol ediniz. Sistem loglarını bu kesintiden sonra ortaya çıkan herhangi bir kayıt olup olmadığını kontrol ediniz.

Öncelikle teşekkürler. Sunucuda oturum açarak kontrol ettiğimde bağlantığının sınırlıya düştüğünü gördüm uzak bağlantıyı da bu yüzden yapmıyormuş. Driver güncellemeleri vs yaptım şu an için sorun yok bakalım. Tekrardan teşekkürler.

Gönderildi : 07/08/2017 15:52

Paylaş: