Forum

Win 2008 Srv Termin...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Win 2008 Srv Terminal Services Local Partition Gözükmüyor.

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
478 Görüntüleme
(@erhankarahan)
Gönderiler: 131
Estimable Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhaba,

Win srv 2008 üzerinde tanımlı Terminal server (Thinclient) yapımız mevcut roaming profile ve folder redirection kullanıyoruz. Aynı zamanda Pc kullanan kullanıcılarımız var.Sorunumuz ise şu Thinclient kullanıcılarımız Baglandıkları Terminal sunucunun D Local diskini görüyor.Fakat Pc kullanıcıları Pc üzerinden Terminal server a bağlandıklarında D local diskini ı görmuyorlar.Terminal server a bağlanan kullanıcılarımız farklı bir GPo dan Pc ye bağlanan kullanıcılarımız ise farklı bi GPO dan etkileniyor.

Terminal sunucularımızdaki GPO computer bazlı yazıldı.Terminal sunucuda oturum açan her kullanıcı etkileniyor.Kullanıcı pc de oturum açtığı zaman farklı bir GPO Terminal server da  farklı bir GPO dan etkileniyor.Policylerde Block İnheritence kullanıyoruz.Yapı hakkında da bilgi vermek istedim.Konu GPO ile alakalamıdır ? Pc kullanan kullanıcılarımın Terminal serverdaki profillerini resetlediğim zaman D partition u geliyor.

Konuyla ilgili yardımlarınızı rica ediyorum.

Şimdiden Teşekkürler. 

Gönderildi : 28/07/2017 20:32

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

soru biraz karışık ama toparlayacağımızı umut ediyorum. Adım-adım gidelim.

Öncelikle görmüş olduğum "Terminal sunucumuzdaki GPO computer bazlı yazıldı" bu satıra ve yapılandırmaya açıklık getireyim, Folder redirection policy kullanıcı bazlı ve computer bazlı farklı ilkeleri uygulamaktadır. Policyler bölümünden detaylara bakabilirsiniz veya sorabilirsiniz.

Uygulamış olduğunuz folder redirection politikasını kullanıcı bazlı değiştirebilirmisiniz, döküman bazlı.

bu arada şuna dikkat edin, TS kullanıcıları ile etki alanı kullanıcıları aynı kullanıcı ile oturum açıyorsa WMI filtrelemeleri yapmanız gerekmektedir.

Gönderildi : 31/07/2017 01:43

(@erhankarahan)
Gönderiler: 131
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

soru biraz karışık ama toparlayacağımızı umut ediyorum. Adım-adım gidelim.

Öncelikle görmüş olduğum "Terminal sunucumuzdaki GPO computer bazlı yazıldı" bu satıra ve yapılandırmaya açıklık getireyim, Folder redirection policy kullanıcı bazlı ve computer bazlı farklı ilkeleri uygulamaktadır. Policyler bölümünden detaylara bakabilirsiniz veya sorabilirsiniz.

Uygulamış olduğunuz folder redirection politikasını kullanıcı bazlı değiştirebilirmisiniz, döküman bazlı.

bu arada şuna dikkat edin, TS kullanıcıları ile etki alanı kullanıcıları aynı kullanıcı ile oturum açıyorsa WMI filtrelemeleri yapmanız gerekmektedir.

Merhaba Fatih bey,

Folder redirection computer bazlı kullanıyoruz.Yani şöyleki bir ou muz var.O ou altında Ts sunucularımız var ve onlara uygulanan policy de User conf. Kısmında folder redirecton yapılmış durumda.Zaten bu sorun Pc kullanan ve aynı zamanda TS baglanan kullanıcılarda meydana geliyor.Dediğiniz gibi Ts kullanıcıları etki alanı kullanıcıları ile aynı kullanıcı adını kullanıyor.Kullanıcı bilgisayarında oturum açıyor ve aynı kullanıcı adı ile RDP üzerinden Terminal servere bağlantı sağlıyor.Aynı kullanıcı Pc ye bağlanırken farklı bir policy den etkilenıyor,Ts ya bağlandığında farklı bir policy den etkileniyor.

Son söylemiş olduğunuz WMI filtrelemede nasıl bir filtreleme yapmak gerekiyor ?

Gönderildi : 01/08/2017 01:39

Paylaş: