Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domain adı

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
395 Görüntüleme
(@andackartal)
Gönderiler: 149
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Üstadlar,

IK Yazılımı için yerli bir firma ile anlaştık.
Firma için bir sanal sunucu oluşturdum.  Şimdi database ve yazılımlar bu sunucu üzerinden çalışacak.

Fakat IK yazılımı danışmanı bana şunu söyledi.
domaine bir isim verin ve  firma çalışanları adres çubuğuna ip yerine o ismi yazarak bağlansınlar daha şık olur dedi.
örneğin,
adres çubuğuna,   http://firmaadi/xxx   formatında.
Bunu nasıl yapabilirim beni bilgilendirebilirmisiniz.

Saygılarımla

Gönderildi : 10/07/2017 19:32

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

dns üzerinde bir A kaydı oluşturup uygulama sunucusunun ip adresini vermeniz yeterli

örneğin kayıt ismine ik dersiniz

ik.firma.com adresi yazıldığında ilgili sunucuya gider

Gönderildi : 10/07/2017 19:49

(@zulfumehmetozcifci)
Gönderiler: 731
Prominent Member

https://www.zulfumehmet.com/windows-sunucuda-iis8-dns-sunucu-kurulumu-ve-web-yayini/  bu adımları uygulayınız. İstediğiniz herhangi bir domain adresini tanımlayabilirsiniz. Terminallere dns sunucsu olarak serverin ip adresini tanımlayınız tamamdır. 

Kişisel bir olay

Gönderildi : 11/07/2017 00:13

(@andackartal)
Gönderiler: 149
Estimable Member
Konu başlatıcı

Ahmet bey,

Müthiş bir çalışma fakat benim istediğim,

İnternet explorer da adres çubuğuna    sirketimik  yazinca,   ilgili serverda ilgili arayüzü açsın istiyorum.

Gönderildi : 11/07/2017 13:19

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Ortamda dns barındıran sunucu var mı?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 11/07/2017 13:29

Paylaş: