Forum

External SSD RAID

Bildirimler
Hepsini Temizle

External SSD RAID

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
421 Görüntüleme
(@SezenGUNGOR)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, External 2 Adet SSD 'yi Windows Server ile RAID yapabilme imkanımız var mıdır acaba ?

External disklerde bu mümkün müdür ? TRIM nasıl açılır ?

Teşekkür ederim.

Gönderildi : 08/07/2017 21:53

(@zulfumehmetozcifci)
Gönderiler: 731
Prominent Member

Var diye biliyorum fakat şu an için söylüyorum pek tavsiye edilen bir durum değildir. SSD ler yüksek veri yazıp kaydedebilen ürünler fakat sunucular için sas  diskler kullanmak daha avantajlı olacaktır. Çünkü sas diskler sunucular için tasarlanmış uzun süre çalışma ve uzun süre veri transferi yapabilmek için tasarlanmış disklerdir.

İyi çalışmalar.

Kişisel bir olay

Gönderildi : 08/07/2017 22:50

(@SezenGUNGOR)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

Var diye biliyorum fakat şu an için söylüyorum pek tavsiye edilen bir durum değildir. SSD ler yüksek veri yazıp kaydedebilen ürünler fakat sunucular için sas  diskler kullanmak daha avantajlı olacaktır. Çünkü sas diskler sunucular için tasarlanmış uzun süre çalışma ve uzun süre veri transferi yapabilmek için tasarlanmış disklerdir.

İyi çalışmalar.

Uçuk hızlarda micro verilerin sql tarafında sorgulanmaları için özellikle rastgele erişimde çok hantal kalıyorlar. Denedim fakat çok vasat sonuçlarla karşılaştım.

Kullan at şeklinde olsa bile, 6 SSD yi birleştirip 3000 MB/s transfer hızlarına erişmek istiyorum.

Gönderildi : 08/07/2017 23:39

Paylaş: