Forum

administrator grubu...

Bildirimler
Hepsini Temizle

administrator grubu hakkında

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
609 Görüntüleme
(@ali_koca)
Gönderiler: 669
Noble Member
Konu başlatıcı

Sayın yetkili

smb 1 kapatma işleminden sonra sistemde garip bir şekilde onamı denk geldi bilmiyorum ama bir kullanıcıyı administrators grubuna üye yaptığımda

üye oluyor ama ertesi gün bakıyorum o kullanıcının yapması gerken işlem yapmayınc bakıyorumki administrators grubundan çıkmış, aslında normalde kullanıcıyı administrators grubuna eklememde gerekmiyor ama bu şekilde kullanıcı yazılımda bağlantı kurmuyor ve ad authenticatin error diyor. aslında

dememesi lazım. ne oldu anlamadım. o an administrators grubuna üye yapınca düzeliyor dediğim gibi ertesi günü o kullanıcı administrators grubunda uçmuş. bunun gibi başka kullanıcılarda böyle tek o değil

Gönderildi : 05/07/2017 13:09

(@barbaroskuscular)
Gönderiler: 186
Estimable Member

Merhaba,

güncelleme yapmadan manuel olarak gpo ile disable ederseniz benzer hatalar ile karşılaşılmaktadır. clientlerde disable ettikten sonra aşağıdaki komutları çalıştırmanız gerekiyor. Sonrasında problemin düzeldiğini göreceksiniz.

sc.exe config lanmanworkstation depend= bowser/mrxsmb20/nsi
sc.exe config mrxsmb10 start= disabled

https://community.spiceworks.com/topic/1995592-disabling-smb1-stops-domain-authentication

Saygılarımla,

Gönderildi : 05/07/2017 13:25

(@ali_koca)
Noble Member
Konu başlatıcı

zaten ben bu komutu uyguladığım için böyle oldu. ben sorunu anlatamadım. örneğin bir yazılım var. bu yazılım ad ile ad kullanıcı ile haberleşiyor. daha

önceden bu kullanıcoya sadece domain admin hakkı vermemiz yeterli idi. şimdi ile bu ek olarak administrators grubuna üye yapmamız gerekiyor.

administrator grubuna yetki verince düzeliyor. ama ertesi gün sabah program yine çalışmıyor.  ilginç biçimde bu kullanıcının ad de özelliklierne baktığımızda administrators grubu gözükmüyor.  tekrar bu gruba ekleyince düzeliyor ertei gün yine a kullanıcısının administrator grubu ile ilgilisi yok. anlamadım

Gönderildi : 05/07/2017 20:02

(@ali_koca)
Noble Member
Konu başlatıcı

Günceldir

Gönderildi : 06/07/2017 12:03

Paylaş: