Forum

RDP ile bağlanılan ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

RDP ile bağlanılan bilgisayarın oturumu kapanmaması hk.

9 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
5,623 Görüntüleme
(@alperenavcu)
Gönderiler: 60
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Domain yapısında uzak masaüstü ile bağlantı kurduğumuzda karşı tarafın oturumunun kapanmaması için bir gpo varmıdır?

Bilgisi olan arkadaşların yardımı için şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

Gönderildi : 03/07/2017 16:08

(@aytacarslan)
Gönderiler: 799
Noble Member

Kapanmaması ile demek istediğiniz bağlantımı kopuyor yoksa kişi oturumu kapat diyerek çıkamasın oturum açık kalsın anlamındamı ?

Gönderildi : 03/07/2017 16:57

(@alperenavcu)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Oturum açık kalmalı yaptığım işlemleri takip edebilmek için. Örnek teamwiever,vnc ile bağlandığımızdaki gibi.

Gönderildi : 03/07/2017 17:00

(@aytacarslan)
Noble Member

Gpo ile oturumu kapat seçeneği disable edilebilir. kullanıcıda mecburen uzak masa üstü penceresinin çarpısından kapatır. Tabi ben ilk defa böyle bir konu başıam geldiğinden fikir yürütüyorum. Daha deneyimli arkadaşlarda yorum yapacaklardır.

Gönderildi : 03/07/2017 17:06

(@alperenavcu)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Kullanıcıya x bilgisayarı bağlanmak istiyor onaylıyormusunuz gibisinden uyarı çıkıyor. Tamam seçtiğimizde oturumu kapanıyor. Hem kullanıcı açık olacak hem de benim yapmış odluğum işlemleri görebilecek 3. parti bir yazılımla bunlar oluyor malum fakat microsoft böyle birşey düşünmüştür diye düşünüyorum 🙂 Bilgi için teşekkürler yinede iyi çalışmalar.

Gönderildi : 03/07/2017 17:09

(@aytacarslan)
Noble Member

Şimdi anlaşıldı siz tek bir oturumu 2 kişiye paylaştıracaksınız. 3. parti yazılımlara bakmalısınız.

Gönderildi : 03/07/2017 17:18

(@alperenavcu)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Teamwiever kullanıyorum bu gibi durumlarda fakat bundada şöyle bir durum ortaya çıkıyor aşağıdaki linkde yazdığım konuya ihtiyacım oluyor. Yönetici oalrak teamwiever modülünü kullanıcı çalıştırmadığı sürece uac ekranı çıkınca devre dışı kalıyor.

http://www.cozumpark.com/forums/thread/515589.aspx

Gönderildi : 03/07/2017 17:24

(@aytacarslan)
Noble Member

usc ı devre dışı bırakabilirsiniz

Gönderildi : 03/07/2017 17:28

(@alperenavcu)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Deneyeceğim teşekkür ederim teamwieverda windows kullanıcısı ile bağlanma seçeneği varmış yeni gördüm şuan sorunum düzeldi yönetici olarak bağlanabiliyorum.

Gönderildi : 03/07/2017 17:55

Paylaş: