Forum

DHCP kurulumundan s...

Bildirimler
Hepsini Temizle

DHCP kurulumundan sonra 169 lu ip dağılımı

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,576 Görüntüleme
(@yasinkaraman)
Gönderiler: 178
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

DHCP kurulumu yaptıktan sonra DHCP manager domain ismi yerine yada ip blogu yerine 169 lu apipa ip göstermektedir. Clientlere normal ip blogundan dağılım yapıyor. Bunun bana herhangi bir sakıncası olur mu ? 

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Gönderildi : 29/06/2017 19:24

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

server üzerinde boşta ethernet var ise dns'e onu kaydetmiş olabilir

dhcp managerden sunucuyu silip ekle diyip normal ip adresi ile ekleyebilirsiniz

Gönderildi : 29/06/2017 19:40

(@yasinkaraman)
Gönderiler: 178
Estimable Member
Konu başlatıcı

Evet 4 port var 1 portunu kullanıyorum geri kalan 3 port boş. Dediğinizi yaptım dhcpde oluşan 169 lu apipa ip yi kaldırdım tekrar ekledim yine aynı geldi.

bi ara düzeldi domain ismini yazdı sevindim kapatıp açtım yine aynı oldu anlamadım neden öyle oldu çok can sıkıcı birşey sisteme şimdilik 5 pc ekledim kaldırdım sorun yok çalışıyor gibi duruyor. Önerilerinizi bekliyorum.

Gönderildi : 29/06/2017 20:21

(@sametdiker)
Gönderiler: 108
Estimable Member

Evet 4 port var 1 portunu kullanıyorum geri kalan 3 port boş. Dediğinizi yaptım dhcpde oluşan 169 lu apipa ip yi kaldırdım tekrar ekledim yine aynı geldi.

bi ara düzeldi domain ismini yazdı sevindim kapatıp açtım yine aynı oldu anlamadım neden öyle oldu çok can sıkıcı birşey sisteme şimdilik 5 pc ekledim kaldırdım sorun yok çalışıyor gibi duruyor. Önerilerinizi bekliyorum.

Merhaba,

Kullanmadığınız portları Disable konumuna alarak deneyebilir misiniz? Sadece kullanılan port aktif kalacak böylece.

Başarılar,

Gönderildi : 29/06/2017 20:48

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

hocam dhcp deki apipayı degil dhcp konsolundan sunucuyu kaldırıp gerçek ip adresi ile (ismi ile değil ) eklemeyi deneyin demek istedim

bu arada bu şekilde kullanıyor olmanızda herhangi bir sorun çıkarmaz.

Gönderildi : 29/06/2017 21:09

Paylaş: