Forum

Server Saati bir t&...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server Saati bir türlü düzelmedi ve Gpupdate hatası almaktayım.

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,485 Görüntüleme
(@yasinkaraman)
Gönderiler: 178
Estimable Member
Konu başlatıcı

Değerli bilir kişiler yardımlarınızı rica ederim. Nasıl bir yol izlemeliyim. 

Server 2012 R2 standart kurulumunu yeni yaptım domain kurulumu yaptım. Üzerine DNS, DHCP ve HYPER-V kurulumlarını yaptım. Serverın saati 3 saat geri göstermektedir. Timezone ayarları UTC+: +03:00 olarak ayarlı fakat saat yanlış 3 saat geri göstermektedir. 

Ayrıca Bginfo dosyası oluşturdum client kısmından gpupdate /force yapınca aşağıdaki hatayı vermektedir.

Computer policy could not be updated successfully. The following errors were encountered:

Bu bilgisayarın saati etki alanındaki etki alanı denetleyicilerinden birinin saatiyle eşitlenmediği için, Windows, ağ yöneticisi tarafından tanımlanan yeni Grup İlkesi ayarlarının bu kullanıcı veya bilgisayar için zorlanıp zorlanmayacağını belirleyemedi. Bu sorun nedeniyle, bu bilgisayar sistemi ağ yöneticisinin koşullarıyla uyumlu olmayabilir ve bu sistemin kullanıcıları ağ üzerindeki bazı işlevleri kullanamayabilir. Windows düzenli olarak bu işlemi yeniden denemeyi sürdürecek ve bir yöneticinin sorunu çözmek üzere araya girmesine gerek kalmadan, bu sistemin veya etki alanı denetleyicisinin saat ayarlarını düzeltmesi olası.

Bu sorun bir saatten uzun devam ederse, bu sorunu çözmenin bir yolu da yerel sistemin saat ayarlarını, doğruluklarından ve ağda bulunan etki alanı denetleyicilerindeki saatlerle eşitlendiklerinden emin olmak için denetlemektir. Yerel saat ayarlarını düzeltmek sorunu çözmüyorsa, bu sorunu gidermek için ağ yöneticisine gerek duyulabilir.
User Policy update has completed successfully.

To diagnose the failure, review the event log or run GPRESULT /H GPReport.html from the command line to access information about Group Policy results.

Bu arada SAP kurulumu yapıyorlar 24 saattir. Saatten mi bilmiyorum ama kurulum ilerlemiyor. Acil yardımlarınızı rica ederim. 

Gönderildi : 29/06/2017 13:32

(@barbaroskuscular)
Gönderiler: 186
Estimable Member

Merhaba,

UTC + 03 İstanbul olarak görüyor musunuz. Eksik güncellemeler olduğunu düşünüyorum.

Saygılarımla

Gönderildi : 29/06/2017 14:29

(@yasinkaraman)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Evet UTC + 03 istanbul olarak gözüküyor. Güncellemelerin hepsini yaptım hatta 2 saat güncellemelerin yüklenmesini bekledim yok kafasına göre değişiyor saat şuan bende 20:33 olarak gözükmektedir. 

Gönderildi : 29/06/2017 14:33

(@habiptopkara)
Gönderiler: 12
Eminent Member

Merhaba

Bende aynı problemi hp sunucularda yaşadım Dc saati sürekli 3 saat geri gidiyordu

bios tan saati +3 moskova yapınca birdaha saat geri gitmedi

Gönderildi : 30/06/2017 01:56

(@yasinkaraman)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

her türlü bios saatini denedim olmadı. En sonunda iptal ettim direk bios saati üzerinden şuan çalışıyor.

Gönderildi : 30/06/2017 12:33

(@barbaroskuscular)
Gönderiler: 186
Estimable Member

Hyper-V kurulumlarını yaptım yazmışsınız. Bu durumda sanal server olduğunu üşünüyorum. 

https://www.cozumpark.com/forums/thread/357538.aspx  konusunu incelediğinizde çözüm bulacaksınız.

Saygılarımla

Gönderildi : 30/06/2017 15:24

(@KemalBEHRAM)
Gönderiler: 44
Trusted Member

aynı sorun vardı.

bios dan saat güncellemeyi iptal ettikten sonra düzeldi. kafayı yiyecektik.

Gönderildi : 30/06/2017 16:33

(@yasinkaraman)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler  barbaros ve kemal hocam,

Bende biostan saat güncellemesini iptal ettim sorun düzeldi. Sanal sunucularda düzeldi tabi ki 🙂

Gönderildi : 30/06/2017 18:46

Paylaş: