Forum

Windows Server 2012...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2012 intranet yönlendirme

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
613 Görüntüleme
(@KansavSahin)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

İş yerimizde dns ve dhcp kullanmak üzere windows server 2012 kurulumu yaptım. dns ve dhcp kurulumunu yaptım. Fakat birşeyi yapamadım. Şöyleki iş yerimizde intranet var moodle ile kurulmuş. Server değil bir pc'ye kurumuş. Tarayıcıya 192.168.1.50/moodle yazarak giriyoruz. Ben bunu dns kaydına ekleyip mesela abc.com yazdığımda intranetin açılmasını istiyorum. Bu kaydı dns'e nasıl ekleyeceğimi bir türlü bulamadım. Uzman arkadaşların yardımlarını rica ediyorum. İlginize şimdiden teşekkür ederim.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 22/06/2017 11:47

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Selamlar ;

Dns Sunucu üzerinde abc.com adında  yeni bir  zone  oluşturun ve onun içinde de yeni bir  a  kaydı  oluşturunip adresi olarak da 192.168.1.50 ip  adresini girin . Client  bilgisayarların 1.  domaini  sizin  ortamdaki  dns  sunucu  olması lazımi  akabinde  clientlar abc.com  yazdıklarında 192.168.1.50 ip  adresine  gidecekler.

Merhaba,

İş yerimizde dns ve dhcp kullanmak üzere windows server 2012 kurulumu yaptım. dns ve dhcp kurulumunu yaptım. Fakat birşeyi yapamadım. Şöyleki iş yerimizde intranet var moodle ile kurulmuş. Server değil bir pc'ye kurumuş. Tarayıcıya 192.168.1.50/moodle yazarak giriyoruz. Ben bunu dns kaydına ekleyip mesela abc.com yazdığımda intranetin açılmasını istiyorum. Bu kaydı dns'e nasıl ekleyeceğimi bir türlü bulamadım. Uzman arkadaşların yardımlarını rica ediyorum. İlginize şimdiden teşekkür ederim.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 22/06/2017 12:23

(@KansavSahin)
Active Member
Konu başlatıcı

Hocam zaten dediğiniz şekilde yaptım. O şekilde direk 192.168.1.50 karşıma geliyor ve o şekilde yapınca wamp serverın configuration sayfası geliyor karşıma. 192.168.1.50/moodle olacak şekilde yönlendirmem gerekiyor.

Gönderildi : 22/06/2017 13:17

(@hasanemreeroglu)
Gönderiler: 53
Trusted Member

Merhaba

192.168.1.50/moodle olacak şekilde yapabilmen için seni karşılayan http:80 portunu /moodle yönlendirmen lazım bunun içinde kulladığın cihaza IIS tarzında bir redirect yapabilecek bir uygulama kurman gerek ,  Windows OS kurulu ise IIS ile bunu yapabilirsin , ama linux ise maalesef bu konuda sana yardımcı olamayacağım. Wamp Serverin içirisinde yanlış hatırlamıyorsam httpd.conf redirect yapılabilecek bir ayar vardı çözüm bulamazsanız tekrardan yazın yardımcı olamaya çalışırım.

Gönderildi : 22/06/2017 13:44

(@KansavSahin)
Active Member
Konu başlatıcı

hocam teşekkür ederim. deneyip sonucu buraya yazacağım.

Gönderildi : 22/06/2017 18:07

(@KansavSahin)
Active Member
Konu başlatıcı

hocam söylediğiniz gibi, wamp serverdan apache httpd.conf içindeki documentroot sonuna moodle ekledim, ayrıca moodle içindeki conf dosyasından moodle sildim, sorunsuz çalıştı. ilginize teşekkür ederim.

Gönderildi : 23/06/2017 13:13

Paylaş: