Forum

Server 2016 STD - D...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2016 STD - Domain User RDP Sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
2,334 Görüntüleme
(@KayhanALTUN)
Gönderiler: 131
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sunucuya Server 2016 STD OPEN Lisans aldık (12 çekirdekli sunucu için 8 paket verdiler)

Kurulumu yaptık ancak sunucuyu domaine aldıktan sonra domain user ile (bu domain user aynı zamanda bu sunucuda local admin) RDP yapmaya çalıştığımızda "Sistem yöneticisi oturum açabileceğiniz bilgisaayrları sınırlamış. Başka bir bilgisayardan oturum açmayı deneyin. Sorun devam ederse, sistem yöneticinize veya teknik desteğe başvurun" şeklinde hata veriyor.

Ancak domain user yerine sunucunun kendi local administrator hesabı ile bağlanabiliyorum ve hiçbir hata vermiyor.

Domain Admin veya Entirepirese Admin ilede denedim yine sorun çıkartıyor.

RDP Sunucusu eklemedim çünkü aynı anda sadece 1 kişi bağlanacak.

DC Server 2012 R2 ve RDP Group Policy de uyguladım policy uygulamadan da uyguladım değişmedi.

Aynı domaine bağlı Wİndows 10 bilgisayarlarda da aynı hatayı yapıyordu, ancak Bilgisayarım / Sistem Özellikleri / Uzak / "Bu Bilgisayara uzak bağlantılara izin ver seçeneğinin altındaki "Yalnızca uzak masaüstünü ağ düzeyinde kimlik doğrulama ile çalıştıran bilgisayarlardan başlantılara izin ver(önerilen)" işaretini kaldırınca windows 10 makinada sorun ortadan kalkıyor.

Server 2016 da bu seçenek işaretli olsada olmasa da bir türlü domain userlar ile RDP yapamıyorum. Bağlanmaya çalıştığım bilgisayarlar Win 10 ve Win 7 olması da farketmiyor.

Domain useri hem DC group policy de hemde server 2016 localde Remote Desktop ve Administrator gruplarına eklememe rağmen birşey değişmiyor.

Group Policy de Server 2016 için ek bir yeri mi işaretlemem gerekiyor acaba?

Gönderildi : 14/06/2017 23:06

(@semihimir)
Gönderiler: 310
Reputable Member

Merhaba,

Yeni kurduğunuz 2016 üzerinde dnsleri ve Windows Firewall'i kontrol edebilir misiniz? Domain user için sunucu üzerinde lokal admin ya da remote desktop users yetkisi verip bağlanmayı deneyebilirsiniz. Domain dahil ettiğiniz sunucu üzerinde domain admin ile rdp bağlanabilmeniz gerekmekte.

Gönderildi : 15/06/2017 02:22

(@KayhanALTUN)
Gönderiler: 131
Estimable Member
Konu başlatıcı

Windows Firewall kapalı, DNS olarak DC ayarlı ve netbios sorgulamalarını düzgün yapıyor.

Sunucunun Gruplar bölümünde hem Administrators hem de Remote Desktop Users bölümünde domain user ekli. Ayrıca DC group policy de RDP izinleri var.

Aynı group policye dahil olan server 2012 r2, server 2008 r2 makinalarda hiçbir sorun olmuyor.

Sadece sunucunun domain öncesi local administrator hesabı ile bağlanabiliyoruz.

Gönderildi : 15/06/2017 22:36

(@semihimir)
Gönderiler: 310
Reputable Member

Merhaba,

Default olarak disable olduğunu söylenmiş. Remote Settings'i kontrol edebilir misiniz?

https://www.rootusers.com/how-to-enable-remote-desktop-in-windows-server-2016/

Gönderildi : 16/06/2017 02:16

Paylaş: