Forum

Domain kullanıcılar...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domain kullanıcılarına uzaktan yardım

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
4,601 Görüntüleme
(@kaanharun)
Gönderiler: 88
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

dışarıdan destek verdiğim firmalardaki kullanıcı bilgisayarlarına zaman zaman destek için uzaktan baglantı için çözüm arayışındayım. Şu ana kadar aklıma gelen en mantıklı ve ücretsiz çözüm domain sunucusuna RDP ile baglandıktan sonra aynı ağda bulunan kullanıcıya domain sunucusu üzerinden tekrar RDP çalıştırarak baglanıp sorunu çözmek. 

Destek verdiğim firmaların tamamı domain yapısına sahip ve kullanıcıların bilgisayarlarını tek tek gezip uzak masaüstü baglantısını açıp domain kullanıcısını uzak masaüstü yetkisi vermek yerine bunu active directory üzerinden yapmak istiyorum. domaine dahil ettiğim her bilgisayara sunucu üzerinden RDP ile baglanabilmeliyim. bu mümkün mü.?

Gönderildi : 13/06/2017 19:31

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

RDP ile etkileşimli bir destek yapılamıyor. Siz bağlı iken kullanıcı yapılanları göremiyor. Bunun için TeamViewer, Ammyy, AnyDesk vb. Ürünleri inceleyin.

Gönderildi : 13/06/2017 19:54

(@kaanharun)
Estimable Member
Konu başlatıcı

RDP ile etkileşimli bir destek yapılamıyor. Siz bağlı iken kullanıcı yapılanları göremiyor. Bunun için TeamViewer, Ammyy, AnyDesk vb. Ürünleri inceleyin.

etkileşimli destek vermeye ihtiyacım yok, benim için önemli olan kullanıcıya şunu çalıştır şuradaki numarayı söyle demeden sorunu ne ise hızlıca baglanıp sorunu çözüp çıkmak. Tabi etkileşimli olsa daha iyi ama benim için ücretsiz olması daha önemli 🙂

Gönderildi : 13/06/2017 20:05

(@kaanharun)
Estimable Member

Paylaş: