Forum

Client bilgisayar v...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Client bilgisayar verilerini çekmek?

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
590 Görüntüleme
(@OnurKAPAKLI)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba,

active directory kurulu ve 100 civarı client bilgisayar olan bir ağım var. Domain admin serverdan cmd ile bilgisayarların donanım ve kurulu olan yazılım bilgilerine erişmek istiyorum. Bunun için en sağlıklı ve yaygın yöntem nedir acaba?

vbs script buldum istediğimi yapıyor ancak pek sağlıklı gelmedi. Bunun bir standartı ve kolay yolu var mı acaba?

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 22/05/2017 18:02

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Microsoft'un kendi envanter aracını kullanabilirsiniz.

https://www.microsoft.com/tr-tr/sam/

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 22/05/2017 18:35

(@OnurKAPAKLI)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

Öncelikle değerli cevabınız için teşekkür ederim. Kendi ihtiyaçlarım için yazılım geliştirdiğim için komut satırıyla nasıl yapabilirim diye sormuştum.

Böyle birşey mümkün mü acaba?

Gönderildi : 22/05/2017 18:39

Paylaş: