Forum

Kimler oturum a...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kimler oturum açtı

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
584 Görüntüleme
(@sercantek)
Gönderiler: 70
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

yaklaşık 500 client bulunan bir resmi kurum ve ilçelerdeki birimleri 1 DC üzerinde tanımlı.

DC üzerinden oturum açanların "kullanıcı adı,pc adı,ip,mac adresi" şeklinde rapor almam mümkünmüdür ? bir şekilde yolu var mı ?

Gönderildi : 15/05/2017 16:05

(@nailisler)
Gönderiler: 152
Estimable Member

DAha önce böyle bir çalışmayı 
loginscript ile halletmiştik.
Login script blelirttiğiniz değişkenleri network alanında bir alana yazmakta (csv file olarak) sona bunları işleyebilmekteydik.

Gönderildi : 15/05/2017 17:12

(@sercantek)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Paylasmaniz mümkünmüdür ? Biraz yabancı kalıyorum bu konulara sıfırdan yapamam.

Gönderildi : 15/05/2017 17:14

(@barbaroskuscular)
Gönderiler: 186
Estimable Member

Merhaba,

500 kişinin olduğu bir kurumda firewall olduğunu düşünüyorum. Firewall domain entegrasyonu için "Single Sign-On (SSO) Agent" kullanıyor ve dc üzerine kuruluyor.  Mesela, Fortinet Single Sign-On Agent uygulaması

Ip Adress,Workstation,Domain\user,Status,Group,Time

bilgilerinin bulunduğu bir liste sunuyor. Ancak rapor halinde çıktılar değil anlık olarak görünüm sunuyor. 

Saygılarımla,

Gönderildi : 15/05/2017 18:12

(@SelahattinOKUMUS)
Gönderiler: 76
Estimable Member

Yakın zamanda bende böyle bir işleme gerek duydum. sürekli kullanmayacaksanız admanager diye bir program var 30 gün ücretsiz.

sanal bir makine üzerine kurup gerekli raporlarınızı aldıktan sonra sanal makineyi 30 günün sonunda kaldırabilirsiniz.

Gönderildi : 15/05/2017 18:19

(@sercantek)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Evet Firewall var. Bizim istediğimiz farklı bir şeydi.Dc tarafında rapor alabiliyormuyuz mantığı idi. Kurum talep etti ve bende arayışa girdim.

sözü geçen uygulamaları deneyeceğim.

Teşekkürler.

Gönderildi : 15/05/2017 19:29

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Paylaş: