Forum

Güven İlişkisi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Güven İlişkisi Başarısız hatası

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
688 Görüntüleme
(@ahmetozer)
Gönderiler: 156
Reputable Member
Konu başlatıcı

Daha önce de tartışılmış konular ama net bir cevap göremedim ben. Tam olarak sorunumu anlatıyorum:

Bazı bilgisayarlarımızda kullanıcı oturumu açılmaya çalışılrken "Bu iş istasyonu ile birincil etki alanı arasındaki güven ilişkisi başarısız" hatası alıyoruz. Bununla birlikte Ağ Bağlantısının yanında parantez içinde (Kimliği Doğrulanamadı) uyarısı alıyoruz ve ünlem işareti görünüyor bağlantının üzerinde. Ayrıca ağ bağlantısının adının sonuna da 2 koymuş oluyor. Örneğin Ağ bağdaştırıcısının adı "Ethernet" ise "Ethernet 2" oluyor.

İlgili bilgisayara uzak masaüstü bağlantısı yapmaya çalıştığımızda ise yerel hesap kullanıcı adı ve şifresini girdikten sonra "sertifikadaki sunucu adı yanlış" uyarısı alıyoruz. Domainden çıkarıp tekrar aldığımızda sorun düzeliyor ama kalıcı bir çözüm arıyoruz. Sorunun nereden kaynaklandığını da bulamadım. İnternette bu sorunla fazlaca karşılaşıldığını gördüm ama domainden çıkarıp tekrar almak dışında bir çözüm göremedim. Yardımcı olabilir misiniz ?

Gönderildi : 05/05/2017 16:53

(@barbaroskuscular)
Gönderiler: 186
Estimable Member

Merhaba,

Ağ Bağlantısının yanında parantez içinde (Kimliği Doğrulanamadı) uyarısı
Bu durum DC üzerinden bilgisayarın silinmesi sonrası meydana gelir. Tekrar domaine almanız gerekiyor.

Saygılarımla

Gönderildi : 05/05/2017 17:19

(@ahmetozer)
Reputable Member
Konu başlatıcı

durup dururken domainden düşmesinin sebebi ne olabilir ki ?

Gönderildi : 05/05/2017 19:01

(@barbaroskuscular)
Gönderiler: 186
Estimable Member

DNS adreslerini kontrol edebilirsiniz. Bilgisayarda sizin local sunucunuz dışında google dns gibi farklı bir adres yazılmış olabilir

Gönderildi : 05/05/2017 19:13

(@ahmetozer)
Reputable Member
Konu başlatıcı

DNS ve ip adreslerimiz otomatik olarak ayarlandı

Gönderildi : 05/05/2017 19:57

(@mehmetbalkay)
Gönderiler: 72
Estimable Member

Merhaba,

Benimde nadiren karşılaştığım bir sorun.. Cihazı , domainden çıkarıp; local admin ile oturum açın ve sonrasında tekrar domaine alın.. 
Sorununuz çözülecektir..

Kolaylıklar diliyorum..

Gönderildi : 09/05/2017 13:00

Paylaş: