Forum

Unidentified Networ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Unidentified Network

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,064 Görüntüleme
(@tuncaypolat)
Gönderiler: 169
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, DC server ımda tek ethernet aktif fakat bir tanede aynı bilgilerde "unidentified network" isimli ethernet görünüyor. aktif olan ethernet bilgilerim ile mac adresine kadar tüm bilgileri aynı. Birde ipconfig komutu çalıştırdığımda default gateway 0.0.0.0 ve 11.1.1.254 olarak görünüyor. Neden böyle anlamadım. Şuan için client üzerinden pinglerime normal cevap geliyor. Birde dc server üzerinde virtualbox programı yüklü, ondan olabilir mi? server işletim sistemi 2016 standart

[url= http://i.hizliresim.com/BrblYG.jp g" target="_blank">http://i.hizliresim.com/BrblYG.jp g"/> [/img][/url]

Gönderildi : 15/04/2017 22:39

(@zulfumehmetozcifci)
Gönderiler: 731
Prominent Member

Dhcp serveriniz öyle yapılandığından olabilir mi?

Kişisel bir olay

Gönderildi : 16/04/2017 00:10

(@tuncaypolat)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Dhcp serveriniz öyle yapılandığından olabilir mi?

Ne demek istediğinizi anlamadım. Dhcp nasıl bu sekilde ve neden yapılandırılır ki. Ayrıca dhcp rolü modem üzerinde ve bu ethernet daha önce yoktu. Client pc lerde bu şekilde ip almıyor

Gönderildi : 16/04/2017 01:15

(@barbaroskuscular)
Gönderiler: 186
Estimable Member

Merhaba,

Aygıt yöneticinizden ağ donanımlarını inceleyin. Driver ile ilgili bir problem olabilir.

Saygılarımla

Gönderildi : 16/04/2017 01:35

(@tuncaypolat)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Aygıt yöneticinizden ağ donanımlarını inceleyin. Driver ile ilgili bir problem olabilir.

Saygılarımla

aygıt yöneticisinden disable etmiş olduğum 2.ethernet kartını ve virtualbox programının sanal ethernetini enable 'a çekince "Unidentified Network" yazan ethernet kartı gitti. Ama default gateway 'de hala ilki 0.0.0.0 olarak, ikincisi 11.1.1.254 olarak görünüyor. nereden alıyor ne alaka 0.0.0.0 anlamadım.

Gönderildi : 16/04/2017 05:18

(@tuncaypolat)
Reputable Member
Konu başlatıcı

default gateway olarak ilkini 0.0.0.0 alması konusunda bir fikri olan var mı? Ben Domaini ilk kurduğumda, 2.ethernet kartı bağlı iken kurmuştum, sonra 1.ethernet karşına almış ve sonra züerindeki domain ve dns rollerini kaldırıp tekrar kurdum. ordan mı saçmalıyor acaba. Bu 0.0.0.0 'ı nerden aldığını nasıl kontrol edebiliriz ya da bulabiliriz.

Bir de Network and Sharing Center penceresinde ethernet kartı ismi olarak sadece "domainadı.local" yazması gerekirken, "domainadı.local 2" yazıyor.

Bu iki konuda yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 19/04/2017 20:29

(@barbaroskuscular)
Gönderiler: 186
Estimable Member

Merhaba,

Cisco ayarlarında virtual interface tanımlayarak gateway adresini gizleyebiliyorsunuz. Bu durumda access pointe bağlanan bilgisayarlarda sizin belirlediğiniz ip adresi gateway olarak gözüküyor. Bu tanımlama 0.0.0.0 olarak düzenlenebilmekte. VirtualBox kurduğunuzu belirttiğiniz için aynı mantık ile gidersek virtualbox üzerindeki virtual gateway olarak 0.0.0.0 tanımlandığını düşünüyorum. sanal makinelerin haberleşmesi için oluşturulan interface. Aynı zamanda host ile haberleşebilmesi için host üzerine de eklenmesi gerekli. Bu nedenle ağ ayarlarınızda otomatik olarak değişiklik yapılmış

Saygılarımla,

Gönderildi : 22/04/2017 03:03

Paylaş: