Forum

GPO Update Bazı Cli...

Bildirimler
Hepsini Temizle

GPO Update Bazı Clientlere uygulanmıyor

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
534 Görüntüleme
(@MustafaKURU)
Gönderiler: 388
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar bugün gpo dan bazı şeyler uyguladım bazı kullanıcılar alamıyor bazıları alıyor butun kullanıcılar aynı ou nun içinde sistemde adc  de var \\dcadi yazdığımda sysvol içindeki policy ve script ler boş görünüyor dc den bakınca dolu görünüyor sorunlu clientlardan adc den bakınca boş görünüyor evreyone ve domain users aynı zamanda aut. users full yetki vermeme rağmen içi boş sağ tuş özelliklerdende içerik 0kb gösteriyor şaşırdım kaldım açıkçası delegasyon sorunu gibi duruyor ama  bu sorun ile daha önceden karşılaşan arkadaşların önerileri bekliyoırum.

Gönderildi : 28/03/2017 21:45

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Mustafa,

öncelikle \\domain yazarsan mevcut DC lerden birine gidecektir, sen direkt sunucu ismi yazıp kontrol eder misin

\\dc1

\\dc2

bu şekilde gittiğinde birisinin içi dolu diğeri boş ise replikasyon sorunu vardır

ikiside boş, ancak

DC üzerinde C:\windows\sysvol içeriği dolu ise paylaşımlar ile oynamış olabilirsin paylaşımların doğru yeri gösterdiğine emin olmak için

net share komut çıktısını paylaşır mısın?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/03/2017 02:30

(@MustafaKURU)
Gönderiler: 388
Honorable Member
Konu başlatıcı

Replikasyon sorunum var hocam \\dc içinde mevcut ama \\domain.local yazınca bazı pc lerde içi dolu bazılarında içi boş manuel replike yaptım kopyala yapıştır hayvanca style oldu ama çift başlılıktan ötürü bu sorunu meydana çıktı tasarı hatası:)

Gönderildi : 29/03/2017 14:02

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Anladım, bu durumda öncelikle sağlıklı çalışan dc yi tespit etmek gerekli, daha sonra diğer pc yi kaldıracaksın, temiz bir kurulum ve yeni bir dc kuracaksın.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 31/03/2017 02:28

Paylaş: