Forum

WSUS bazı günc...

Bildirimler
Hepsini Temizle

WSUS bazı güncellemeleri almıyor.

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
810 Görüntüleme
(@salihbulut)
Gönderiler: 91
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar; 6 aydır WSUS serverim sorunsuz olarak 50 adet W10 PC için güncelleme sağlıyordu.

Ancak yaklaşık 3 haftadır 20-25 kullanıcı için aşağıdaki hatayı alıyorum.

3 adet güncelleme alınamadı konusunda uyarı var. Bu güncellemeleri ısrarla her gün YENİDEN YÜKLE olarak işaretliyorum, ancak güncellemeler indirilmiyor. Ayrıca, başka bir çok güncelleme aşağıdaki gibi ekranda duruyor. Yerini aldığı ana güncellemenın hangisi olduğuna dair ms web sitesinde bilgi yok malesef.

Yorumlarınızı rica ederim.

Gönderildi : 27/03/2017 20:46

(@erhansen)
Gönderiler: 183
Reputable Member

merhaba zaten yazıyor mevcut güncellemenin yerine yeni güncelleme gelmiş o yüzden eskisi kullanılamaz durumda

wsus tayken options tan

server cleanup wizard var bu araçla artık kullanılmayan güncellemeleri wsus tan silebilirsin

iyi çalışmalar

Gönderildi : 28/03/2017 01:59

(@salihbulut)
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba zaten yazıyor mevcut güncellemenin yerine yeni güncelleme gelmiş o yüzden eskisi kullanılamaz durumda

wsus tayken options tan

server cleanup wizard var bu araçla artık kullanılmayan güncellemeleri wsus tan silebilirsin

iyi çalışmalar

Cleanup wizard bu güncellemeleri temizlemiyor ne yazık ki, farkli bir sorun var. (en az 4-5 defa çalıştırdım cw)

Ayrıca bir kaç güncellemeyi detaylı inceledim, daha yeni başka paket içinde yer alan güncellemeler değiller.

Gönderildi : 28/03/2017 12:00

(@salihbulut)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hata loglarında aşağıdaki hataları alıyorum. İnternette bu konu ila alakalı tavsiye edilen her şeyi denedim, ne yazık ki çözüm bulamadım.

Firewall kapalı, antivirus yazılımı yok, her hangi bir filtreleme de yok gateway firewall'da....

Servislerin içinden BITS ve WSUS defalarca yeniden başlattım. Cihaz da bir çok defa yeniden başlatıldı.

Var mı fikir verecek olan arkadaşlar?

OLAY 364

Content file download failed. Reason: The server does not support the necessary HTTP protocol. Background Intelligent Transfer Service (BITS) requires that the server support the Range protocol header.

---------------------------

OLAY 10032

The server is failing to download some updates.

Gönderildi : 30/03/2017 12:58

(@salihbulut)
Estimable Member

Paylaş: