Forum

Windows server 2003...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows server 2003 uzakmasaüstü bağlanamama

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
580 Görüntüleme
(@feritGuler)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba;
Windows server 2003 kullanıcısıyım 3 4 aydır herhangi bir sorun almıyorduk geçen hafta şöyle bi sorunla karşılaştık uzak masaüstüne localhostta dahil kimse kullanıcılar da bağlanamıyor sunucu meşgul yada kapalı hataları alıyoruz sonra çözüm bulamadık yeniden sistemi kurduk 1 hafta sonra aynı hatayı vermeye başladı hiçbir şekilde uzakmasa üstüne bağlanamıyoruz yerlden de uzaktanda hatta localhost bağlantısı bile olmuyor?

Gönderildi : 20/03/2017 16:46

(@tarikyildiz)
Gönderiler: 193
Reputable Member

Merhabalar ,

Problem ile karşılaşmadım fakat araştırdığımda  şöyle bir çözüm var gibi 

server veya bağlanmaya çalışılan bilgisayardaki tarih saat ayarlarını kontrol edermisiniz ?

Gönderildi : 20/03/2017 17:24

(@feritGuler)
Active Member
Konu başlatıcı

tarih saatler doğru..en azından localhosttan bağlanırdı diye düşünüyorum 

Gönderildi : 20/03/2017 18:28

Selim GÜRAKSIN
(@selimguraksin)
Gönderiler: 438
Reputable Member

Windows firewall, antivirüs yada local bacağın girdiği bir firewall cihazı varsa bunları kontrol edebilir misiniz?

Gönderildi : 20/03/2017 19:18

(@feritGuler)
Active Member
Konu başlatıcı

virüs programı yok firewallar kapalı zaten çalışıyordu birden oldu.. donanımsal olabilir dedim ethernet kartı da değiştirdim denedim sorun çözülmedi

Gönderildi : 21/03/2017 03:50

(@SavasALTUNTAS)
Gönderiler: 35
Eminent Member

Merhaba, 

Network ayarlarınızı kontrol etmenizi öneriyorum. Hızlı test için aradan router'ı çıkartıp direk sunucu-pc arası bağlantı yapıp bağlantıyı test edin. Ya da router sunucu ve testpc olarak deneyin. 

Sunucu da Güvenlik duvarını kapattınız mı, Av var mı diye sormuyorum zaten onları kontrol etmişsinizdir. Test edeceğiniz pc de de AV varsa kapatarak test edin lütfen. 

Selamlar, 

Gönderildi : 21/03/2017 05:19

Paylaş: