Forum

Server 2008'de php ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008'de php Web sayfası ve veritabanı...

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
443 Görüntüleme
(@enginoguzlar)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar, laboratuarımızda sunucu bilgisayara server 2008 kurarak, appserv,xamp,wampserver gibi kullanmak niyetindeyiz. Öğrencilerimizin sunucuda birer alanı ve veri tabanları olacak şekilde neler yaparak yapılandırabilirim. Neler kurmalı ve hangi ayarları yapmalıyım. 15-20 kadar öğrencimiz ve client bilgisayarımız mevcut...

Gönderildi : 13/03/2017 02:27

Selim GÜRAKSIN
(@selimguraksin)
Gönderiler: 438
Reputable Member

Merhaba, eğer daha önceden böyle bir tecrübeniz yok ise ücretsiz internet üzerinden bulabileceğiniz web kontrol panelleri edinmenizi tavsiye ederim.

MaestroPanel, ZPanel, ISPConfig Hosting Control Panel, Vesta Control Panel gibi ürünleri deneyebilirsiniz.

Eğer yönetimi konusunda sıkıntı yaşamayacağınızı düşünürseniz sunucu işletim sistemini Centos yaparak üzerinde Centos Web Panel kullanmanızı öneririm.

Gönderildi : 13/03/2017 04:30

(@enginoguzlar)
Active Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim centos'u deneyeceğim

Gönderildi : 13/03/2017 23:51

(@enginoguzlar)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba, eğer daha önceden böyle bir tecrübeniz yok ise ücretsiz internet üzerinden bulabileceğiniz web kontrol panelleri edinmenizi tavsiye ederim.

MaestroPanel, ZPanel, ISPConfig Hosting Control Panel, Vesta Control Panel gibi ürünleri deneyebilirsiniz.

Eğer yönetimi konusunda sıkıntı yaşamayacağınızı düşünürseniz sunucu işletim sistemini Centos yaparak üzerinde Centos Web Panel kullanmanızı öneririm.

Selim bey. Tavsiye ettiğiniz üzere centos 7 ve centos web panel kurulumunu gerçekleştirdim. Ancak bu işlemleri vmware workstationda yapıyorum. laboratuvarada burdan hizmet vermeyi amaçlıyorum. ancak bazı sıkıntılarım var.

http://hizliresim.com/kbn0av     web panel kurulum raporu 

1- web panelin kurulumu tamamlandığında çıkan özet ekranda server IP adresi kullancı adı ve şifreleri veriliyor. Bu bilgileri kullanarak tarayıcıdan web panee bağlantı sağlayamıyorum ancak bilgisayarımın(haliyle sanal makinemin) otomatik olarak aldığı IP adresini kullanarak panele giriş yapabiliyorum. Peki bir başka istemci bilgisayardan web panel'in yönetim paneline girebilmem için ne yapmalıyım. Ve ayrıca öğrencilerim için alanlar oluşturduğumda onları da bu sanal makineye ulaşmalarını sağlayarak alanlarını kullanmalarını sağlayabilirmiyim. Bu işlemleri özetle nasıl yapabilirim?

Gönderildi : 14/03/2017 19:18

(@burakbilir)
Gönderiler: 6
Active Member

Hocam merhaba,

hocam xammp bu konuda bütün isteklerini karşılayacaktır. sistem kaynağı açısından server işletim sistemi kullanmasanızda olur.

Gönderildi : 16/03/2017 20:17

(@zulfumehmetozcifci)
Gönderiler: 731
Prominent Member

Aslında Windows servere iis ve dns kurup sonra labortuvardaki client bilgisayarların dns olarak windows serverin ip adresini giriniz. Ardından IIS ve DNS Sunucusuna ne kadar domain ekleyecekseniz tanımlayınız. Cliente çalışan kullanıcılar direk domain adreslerini girerek domain adreslerine erişebilirer. Yada Centosa Bind DNS kurunuz onun üzerinen deneyiniz. IIS php çalıştırmak için Web Platform Yükleyicisini kullanabilirsiniz.

Kişisel bir olay

Gönderildi : 16/03/2017 20:52

Paylaş: