Forum

SQL Serverda WSUS d...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SQL Serverda WSUS dosyaları

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
366 Görüntüleme
(@erhansen)
Gönderiler: 183
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhabalar 

wsus server ı sql database göre ayarladım ve  sql database güncelleme dosyalarını indirmeye başlamadan önce d ye db diye klasöre tanımlamıştım

buraya susdb ve susdb.log diye 2 adet dosya oluşturdu 2 dosyanın toplam alanı 1.7 gb 

fakat wsus tan dosyaları çekmeye başladığımda farkettim ki çekilen dosyaları tanımladığım yere değil de update service de wsus content klasörüne kaydettiğini gördüm 

sql server da belli aralıklarla sql db ye dosyalarını gönderen bir ayarı mı var aceba 

Gönderildi : 10/03/2017 13:44

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32986
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Yamaları SQL üzerinde tutmaz, SQL üzerinde envanter, kurallar, envanter içerisindeki makine raporları ve benzeri bilgiler olur. Content dizini ni yine size kurarken sormuştur.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/03/2017 18:40

(@erhansen)
Gönderiler: 183
Reputable Member
Konu başlatıcı

çok geç olmakla beraber onu anlamış oldum hakan bey şimdi movecontent ile dosyaları d ye taşıdığımda ise wsus server takıldı hiçbirşey yapmaz oldu 

ver soracağım aşka konu wsus server çalışmayı durdurduğunda servera bağlan dediğimizde ne yazmamız gerektiği

serverin bilgisayar adını yazıyorm bağlanamıyor gibi hata mesajıyla karşılaşıyorum sql kurulu olmayandada böyle diyor kurulu olandada

ve son soru wsus wizardı çalıştırırken diyelim server kapandı ve wsus a bağlanamadık çünkü ayar yapamadım

wsus wizardı tekrardan nasıl çalıştırabilirim

komutu varmıdır 

teşekkürler

Gönderildi : 11/03/2017 12:16

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32986
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Yeniden kurun daha az zaman harcarsınız, o WSUS artık iflah olmaz 🙂

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/03/2017 12:39

Paylaş: