Forum

Test için mini...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Test için mini host kurmak

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
450 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhabalar, test için mini web site host kurmak istiyorum, windows server 2016 var,

static ip almak istedim ama "anlık" da olsa dinamik ip üzerinden erişmek istiyorum. Yani değişene kadar en azından test için kullanabilirim.

Zaten daimi bir site yayını yapmak değil niyetim.

Yalnız bir bilgiye ihtiyacım var, cep telefonunu bir wifi erişim noktası olarak kullanmak istersem,

bilirsiniz, mobil şirketin vermiş olduğu bir dinamik ip var, cep telefonum üzerinde kayıtlı olan o anki dinamik ip yi herhangi bir uzak bilgisayardaki browser url linkine yazıldığında,

cep telefonu mobil hattımı wifi erişim noktası olarak kullanan windows server 2016 makinama (yerel ipsine) nasıl erişilebilir ?

herhangi bir uzak bilgisayar internet browser'i ----> cep telefonu dinamik ipsi --------> bu ipyi kullanan server 2016 (yerel ip)

Çok gerekiyor bu bilgi şuan için bana. Yardımlarınızı esirgemeyiniz;

Hürmetler.

Gönderildi : 01/03/2017 23:18

(@zulfumehmetozcifci)
Gönderiler: 731
Prominent Member

Merhaba Ali bey,

Bunu yapmak için bir modeme ihtiyacınız var. Eğer kişisel modeminizde DMZ özelliği varsa bunu çok rahatlıkla yapabilirsiniz. Nat kısmına gelip DMZ modülünü aktif ederek windows server 2016 sunucunuzn aldığı ip adresini girmeniz neticesinde sunucunuzdaki hosta erişebilirsiniz. İstediğiniz yerden.

Kişisel bir olay

Gönderildi : 02/03/2017 00:05

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Zülfü Bey, teşekkür ederim öncelikle,

izninizle şunu danışmak isterim, bazı sistemlerde olur ya, canlı yayın aktarımı olsun (direkt video değil) bir http bağlantı kurarlar, bunu aynı bu şekilde bir cep telefonu wifi erişim noktası üzerinden yapmak istesek, daha doğrusu mobil olarak yapmak istersek, buna bir çare yok mudur ?

Misal bir gsm operatoru ile gorustum mobil modemlerimiz mevcut dediler kendileri. Bilemiyorum onlarda sizin söylediğiniz özellik var mıdır ?

Genelde gezici olduğumdan bunu mobil olarak başarmanın bir imkanı var mıdır ?

Hürmetler.

Gönderildi : 02/03/2017 00:18

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Hatta şuan baktım turkcell modem port açma gibi birşey var imiş ama ne denli stabil çalışır ?

Gönderildi : 02/03/2017 00:25

(@zulfumehmetozcifci)
Gönderiler: 731
Prominent Member

Mobilde hiç denemedim. Türk Telekomda bir sıkıntı olmada özellikle tplink modemlerde denedim. Sormak lazım eğer size verilecek olan modemde öyle bir özellik varsa olur. Ama telefonunuzdan ağı yönlendirmeniz gerekecek. bunun için telefondan bunu düzenlemek için bir düzenleme ekranı gerekecek bunu 3. parti bir yazılımla gerçekleştirme imkanı varmı araştırmak lazım. Google playde yada apple stor (telefonunuz ne bilmiyorum) uygulama aramak lazım.

Kişisel bir olay

Gönderildi : 02/03/2017 00:42

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Hürmetler Zülfü Bey, yazılım kategorisinde devam ettim, teşekkür ederim herşey için.

Gönderildi : 02/03/2017 01:18

Paylaş: