Forum

AD-DS Kurulumu Hk

Bildirimler
Hepsini Temizle

AD-DS Kurulumu Hk

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
510 Görüntüleme
(@ZulkufAydin)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Test amaçlı Hyper üzerinde kuracağım Sharepoint 2013 için Active Directory kurulumunu yaptım. AD yapılandırmasında  "microsoft.directory services.deployment.deep tasks.deep tasks" hatası alıyorum ve NTDS servisini bir türlü başlatamıyorum. Konu hakkında değerli yardımlarınızı ve desteğinizi rica ederim.Tşk.

https://1drv.ms/i/s!AuN7prTPlU0X6hEH8NNdF2qhhQsD

Gönderildi : 25/02/2017 14:12

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Bu makine zaten bir domain controller olduğu için bu işlemi yapamazsınız, biraz temel seviyede makale okumanız size yardımcı olacaktır.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/02/2017 17:35

(@ZulkufAydin)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hocam, cevabınız için teşekkür ederim. Kurulum aşamaları için Çözümpark ve Technetteki makaleleri okuyarak yaptım. Bu hatayı almamın sebebi yükleme medyasında bir sorun olmuş olabilir mi?

Gönderildi : 25/02/2017 20:39

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Sanırım cevabımı dikkatli okumadınız. TEST isminde bir makine için Domain kurulumu yapmak istiyorsunuz, ancak bu makine hali hazırda zaten bir domain controller. Yani zaten ortamda bir forest, içerisinde bir veya birden çok domain ve yine bu domain için bir DC var demektir, siz ise bu DC üzerinde yeni bir domain kurmaya çalışıyorsunuz.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/02/2017 20:59

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Merhaba,

Bu makine zaten bir domain controller olduğu için bu işlemi yapamazsınız, biraz temel seviyede makale okumanız size yardımcı olacaktır.

Aslında makale seviyelerini kategorize ediyor olsaymışız en başında ne güzel olurmuş 🙂

Gönderildi : 25/02/2017 21:16

(@ZulkufAydin)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hocam, kusura bakmayın bu konuda acemiyim. Dediğiniz gibi makalelerle ilerliyor olacağım.Tşk.

Gönderildi : 26/02/2017 00:02

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Merhaba,

Aslında makale seviyelerini kategorize ediyor olsaymışız en başında ne güzel olurmuş 🙂

Evet, aslında bu iyi bir fikir olurdu, bir istekte makale sıralaması, yani örneğin sql öğrenmek için hangi makaleleri sıradan okumak gibi, ancak bunu yapmak çok zor, belki makale seviyesi belirleneilirdi ama makale sıralaması çok zor bir iş, çünkü sürekli yeni ve farklı konua makale geliyor, yani bir yazar otursa A dan Z ye yazıyor olsa kolay ama bu platformda çok zor.

Gönderildi : 26/02/2017 01:09

Paylaş: