Forum

Local Kullanıcıları...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Local Kullanıcıları Adminstator olarak ayarlayıp yetkilendirmek

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
623 Görüntüleme
(@volkankazak)
Gönderiler: 21
Eminent Member
Konu başlatıcı

2 admin kullanıcım ve 16 yerel kullanıcım var yerel kullanıcıların hepsı uzak masaustu ile sadece 1 tane uygulamayı kullanmasını ıstiyorum başka bırsey acılmasın görmesın klasorın ıcınde gezemesın.. sadece kendı oturumunu kapatsın yeter. klasık bır soru oldu belkı ama bı takım ayarları gpo den yapabılıyorum. bu sekılde ayarlamak mumkun mu?

ve local kullanıcı olarak program kurum calıstırmak ıcın regedıtten yetkılendırme yapıp dıger kullanıcılardada reg etmem gerekıyor bunun onune gecmem ıcın tum kullanıcıları yonetıcı yapıp . yukarıda bbelırttıgım gıbı erısımı engelleyyebılırmıyım  çok mu abzürt bısıy oldu bılemıyorum ama.  ıllakı bır kurgusu vardır dıye dusunuyorum .

Saygılar, 

Gönderildi : 18/02/2017 21:25

(@kadirakbaba)
Gönderiler: 895
Noble Member

selam,

GPO'dan ayarlamanız mümkün.

2.yazdığınızı anlamadım. ama Run as ile neden calistirmiyorsunuz?

Gönderildi : 18/02/2017 21:31

(@mucahityilmaz)
Gönderiler: 498
Honorable Member

Sanırım sizde netsis kullanıyorsunuz ve domain user seviyesinde olan kullanıcılarda security hatası veriyor 🙂 

Kullanıcının birinin hesabını açıp regcontrol çalıştırıyorum onda çalışıyor sonra diğer kullanıcının hesabına girip çalıştırınca önceki kullanıcı çalışmıyor bu sefer. Kafayı yedirtecekti bana. Hatta local admin seviyesine almama rağmen aynı sorun vardı.

Ben en son domain admin yaptım mecburen ve herşeyi kısıtladım d sürücünü göremesinler falan sadece log off edebilsinler gibisinden gpodan ayarlar yaptım.

Gönderildi : 18/02/2017 23:44

(@volkankazak)
Gönderiler: 21
Eminent Member
Konu başlatıcı

Değilde benzer o tarz programların calısma prensıbı demekkı aynı işte sizin yaptıgınız gıbı bende ugrasmak ıstemıyorum ama aynı sekılde yapıcam gibi hissediyorum bende..  :/ en son carem

Gönderildi : 19/02/2017 02:24

(@hakankaplanoglu)
Gönderiler: 482
Honorable Member

Remoteapp araştır mısınız. Full destkop yerine sadece uygulama paylaştırabilirsiniz.

Gönderildi : 19/02/2017 15:59

(@mustafadagistanli)
Gönderiler: 112
Estimable Member

Programınızı User seviyerindeki kullanıcıların çalıştırabilmesi için Microsoft Application Compatibility Toolkit kullanın.

Gönderildi : 22/02/2017 14:10

Paylaş: