Forum

Domain Users RDP ex...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domain Users RDP exe çalıştırma izni nasıl verilir.

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,527 Görüntüleme
(@kaanharun)
Gönderiler: 88
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,   

Sunucu üzerinde NCExploer.exe Administrator hesabı ile oturum ilk açıldıgında arka planda çalışmya başlıyor ama Domain Users ve Remote Desktop Users üyesi bir kullanıcı oturum açtıgında yönetici bilgilerini girmem gerekiyor. bu exe yi domain users ların çalıştırmasına nasıl izin verecebilirim.?

Gönderildi : 04/02/2017 13:51

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32961
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

https://www.youtube.com/watch?v=_WcWJlm_O_k

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/02/2017 21:39

(@kaanharun)
Gönderiler: 88
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

sorumun tam anlaşılamadığını düşünüyorum, yada ben linkteki videoyu anlayamadım. Benim sorunum sunucuya uzak masaüstü yaptığımda sunucuda bulunan programın exe sinin çalışması için admin yetkisine sahip kullanıcı adı parola istememesini sağlamaktı. Verdiğiniz videodan anladığım anlatılan programın domain e dahil terminal bilgisayarda sadece domain users yetkilerine sahip kullanıcının oturum açtığında belirtilen exe yi admin yetkileriyle domain users in yerine çalıştırması. 

Gönderildi : 18/02/2017 03:32

(@cemkilic)
Gönderiler: 394
Reputable Member

• baglanacagın clıentın ıp adresını serverdan gırıp baglanabılırsın 
  • clıentlar domaındeyse AD ıle baglıysa SERVER kullanıcı adı sıfrenı userlara verıp dısarıdan baglanmalarını saglayabılırsın
  • uzaktan baglandıgın anda herhangı bırprogramı(SQL,CRM) yazılımlarını kurabılırsin

umarım ıse yarar ıyı calısmalar

Gönderildi : 18/02/2017 05:33

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32961
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

sorumun tam anlaşılamadığını düşünüyorum, yada ben linkteki videoyu anlayamadım. Benim sorunum sunucuya uzak masaüstü yaptığımda sunucuda bulunan programın exe sinin çalışması için admin yetkisine sahip kullanıcı adı parola istememesini sağlamaktı. Verdiğiniz videodan anladığım anlatılan programın domain e dahil terminal bilgisayarda sadece domain users yetkilerine sahip kullanıcının oturum açtığında belirtilen exe yi admin yetkileriyle domain users in yerine çalıştırması. 

Kaan bey, istek bu

sunucuya uzak masaüstü yaptığımda sunucuda bulunan programın exe sinin çalışması için admin yetkisine sahip kullanıcı adı parola istememesini sağlamaktı.

Neden? Amaç programı çalıştırmak değil mi? Vermiş olduğum çözüm bunu sağlıyor.

Özetle terminal server olması bir şeyi değiştirmiyor, UAC açık olan bir bilgisayarda yönetici yetkilerine ihtiyaç duyan bir programı çalıştırdığınız ancak yönetici şifresi istenir, bu bilinen bir durumdur, bunu aşmak isteyen yöneticiler için videodaki örnek bir çözümdür.

Daha kurumsal olan avecto veya lumension gibi programlar da satın alarak bunları yapabilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/02/2017 12:13

Paylaş: