Forum

RDP Yazdırma Proble...

Bildirimler
Hepsini Temizle

RDP Yazdırma Problemi

14 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
921 Görüntüleme
(@GorkemAkin)
Gönderiler: 168
Reputable Member
Konu başlatıcı

Rdp ile sunucu üzerinden yazıcıdan çıktı alamıyorum. Yazıcıyı görüyor yazdırı tıklayınca herhangi bir hata falan vermiyor. Farklı farklı 3 yazıcıda denedim ama sonuç değişmedi. Usb bağlantı, ethernet bağlantılı yazıcıları denedim olmadı. Sanal makinede ve fiziksel makinede denedim maalesef sonuç değişmiyor. Aşağıdaki linkteki yöntemi uyguladım ama maalesef sonuç olumsuz. Lütfen bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

http://www.bakicubuk.com/remote-desktop-services-easy-print-printer-sorunu/

Gönderildi : 03/02/2017 02:47

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

Platform ve Client sürümleri nelerdir?

Easy printer gereksinimleri ve OS sürümleri 1/1 etken çözüme.

Gönderildi : 03/02/2017 03:07

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

burada http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2009/03/22/w2008-terminal-services-easy-printer-teknolojisi.aspx

gereksinimler var.

tabi bu gereksinimler temel olup sahip olduğunuz RDS sürümüne göre değişmektedir.

.net, RDP versiyon, Client SP vb... bir çok alt kırılımı vardır Easy Printer için.

Gönderildi : 03/02/2017 03:09

(@GorkemAkin)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Windows Server 2012 R2, Clientler ise Windows 8, 8.1 ve 10

Gönderildi : 03/02/2017 11:10

(@eroldursun)
Gönderiler: 2170
Famed Member

Merhaba ;

rdp ile RDHS sistem arasında vpn var mı ? yoksa yapın derim.

Network printer ı Ip den ekleyin başlayın döküme .

Yıllarır bu şekilde network printer kullanıyorum 2000, 2003 ,2008, 2012 sorun yok denecek kadar iyi.

Gönderildi : 03/02/2017 11:31

(@GorkemAkin)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ;

rdp ile RDHS sistem arasında vpn var mı ? yoksa yapın derim.

Network printer ı Ip den ekleyin başlayın döküme .

Yıllarır bu şekilde network printer kullanıyorum 2000, 2003 ,2008, 2012 sorun yok denecek kadar iyi.

SSL VPN kurdum ama SSL VPN ile sunucuya bağlandığımda yazıcıdan çıktı alamıyorum. Local de ip bloğu 192.168.1.1 le başlıyor. Sunucu tarafında ip 10.0.0.1 li bloktan başlıyor. Belki bu sorun olabilir diye localde ki ip bloğunu da 10.0.0.1 le başlattım yine olmadı.

Gönderildi : 03/02/2017 11:43

(@eroldursun)
Famed Member

Merhaba ;

Site to site vpn yapabilirsin.

SSL ile IP sabitleme şansın sanırım yok. Sabitlemeyi başarırsan RDHS üzrinde o IP ile printer tanımlarsın olur (networklu yazıcı unutma)

Clientta paylaşım yapıp RDHS üzerinde local port olarak printer tanımlarsın çalışır

Gönderildi : 03/02/2017 11:48

(@GorkemAkin)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Site to site vpn kurulum yapmadım. Yardımcı olabilir misiniz? 

İp sabitleme dediğiniz nedir onu anlamadım.

Gönderildi : 03/02/2017 12:13

(@erkangulmez)
Gönderiler: 316
Reputable Member

Merhaba

Yillarca bu tip sorunla ugrastik Turkiyenin en buyuk perakende magaciliklarindan birisi olan musterimiz icin ve sonunda cozumu ThinPrint denen uygulamayi yuklemekle bulduk

Servera ve clientlara bunu sadece kuruyorsunuz ve bir setup gerekmiyor sonrasinda.

Bir bakin derim...

Kolay gelsin

EG

Gönderildi : 03/02/2017 15:44

(@eroldursun)
Famed Member

site to site için modem yada routerların desteği gerek.

client ssl ile bağlanınca IP alıyor ve bağlantı askıda kalması yada başka client bağlanması gibi durumlarda size farklı ip verecek 

her bağlandığında aynı IP yi alırsa aldığı o IP üzerinden terminal servera printer tanıtabilirsin.

Clientta paylaşıma açacaksın printer

server taradında ise local port olarak printer tanımlayacaksın (\\ipno\paylasimadi)

site to site ile network printerların RDHS desteği olduktan sonra döküm alırsın genelde sorun çıkarmaz.

Thinprint yazılı var duydum ama hiç kullanmadım üstteki mesajda önerilmiş.

Gönderildi : 03/02/2017 17:28

(@GorkemAkin)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Yillarca bu tip sorunla ugrastik Turkiyenin en buyuk perakende magaciliklarindan birisi olan musterimiz icin ve sonunda cozumu ThinPrint denen uygulamayi yuklemekle bulduk

Servera ve clientlara bunu sadece kuruyorsunuz ve bir setup gerekmiyor sonrasinda.

Bir bakin derim...

Kolay gelsin

EG

Erkan Bey,

ThinPrint lisanslama fiyatlarına baktım RDP sürüm için 1.240€ yazıyor. Bu rakamlar doğru mudur?

Gönderildi : 03/02/2017 18:09

(@GorkemAkin)
Reputable Member
Konu başlatıcı

site to site için modem yada routerların desteği gerek.

client ssl ile bağlanınca IP alıyor ve bağlantı askıda kalması yada başka client bağlanması gibi durumlarda size farklı ip verecek 

her bağlandığında aynı IP yi alırsa aldığı o IP üzerinden terminal servera printer tanıtabilirsin.

Clientta paylaşıma açacaksın printer

server taradında ise local port olarak printer tanımlayacaksın (\\ipno\paylasimadi)

site to site ile network printerların RDHS desteği olduktan sonra döküm alırsın genelde sorun çıkarmaz.

Thinprint yazılı var duydum ama hiç kullanmadım üstteki mesajda önerilmiş.

Erol Bey,

Site to site vpn de iki lokasyonda ki aktif cihazlarında site to site vpn desteği olması mı gerekiyor. Şubemde Zyxel VMG3312-B10B modem var ama özelliklerinde site to site desteği göremedim. Merkez lokasyonumda sonicwall firewall var.

Site to Site Vpn kurulum ve yapılandırma ile ilgili elinizde makale döküman vs varsa iletebilir misiniz?

Gönderildi : 03/02/2017 19:08

(@erkangulmez)
Gönderiler: 316
Reputable Member

Merhaba

Yanlis hatirlamiyorsam oyle bir rakamdi evet ama sonuna kadar hakediyor ucretini. Soyle soyleyim,  bunu kurduktan sonra bir daha 1 tane bile "print alamiyorum" sikayeti duymadik musteriden.

Kolay gelsin

EG

Gönderildi : 03/02/2017 21:06

(@eroldursun)
Famed Member

Merhaba ;

evet karşılıklı site to siteveya  lan to lan desteklemelidir.

http://www.cozumpark.com/blogs/sonicwall/archive/2009/05/02/sonicwall-lan-to-lan-vpn-nasil-yapilir-ipsec-3des-vpn.aspx

Gönderildi : 03/02/2017 22:57

Paylaş: