Forum

Deployment Servisi ...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Deployment Servisi driver hakkında

AYKUTYILDIZ
(@AYKUTYILDIZ)
Üye

Merhaba;

Elimde w7, w8, w10 için hem x86 hemde x64 versiyonlarını barındıran binlerce driver im olsa bu driverleri deployment servisinde bulunan W8 ve W10 imajlarına bağlasam ne gibi sorun yaşarım. Acronis in universal sürümündeki gibi deploy ederken gerekli driverleri içinden seçip yükler mi?

İyi Çalışmalar.

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 18/01/2017 16:23
Davut EREN
(@davuteren)
Üye

Genellikle yüklüyor fakat bazı durumlarda pclerde chipsetlerden kaynaklı driver çakışmaları olabiliyor, nadir rastlanan bir durum olsa da part part yükleyip test ederek gitmekte fayda olacaktır. ama bana sorarsanız elinizdeki pc lere göre driver alarak yüklemek daha mantıklı, çok driver olduğunda kullandığınız uygulamaya göre deployment süresi uzayabilir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/01/2017 12:19
Serkan UZUNER
(@serkanuzuner)
Saygın Üye

Merhaba

 

Bunu daha ince bir cizgide yonetmek icin ortamda sccm var ise, veya enterprise agreement ile gelen bir sccm kurulumu hakkiniz varsa ;

 

sccm uzerinde driverlari paket haline getirip daha sonra dagitim yaparken modele gore kendi driverlarini secmesini saglayabilir, isi otomatize edersiniz.

 

Hatta ayni imaji 100 lerce farkli driver package ile eslestirip herbirini network uzerinden yuklemede ayri secenek olarak sunabilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/01/2017 13:38
Paylaş: