Forum

Remote desktop conn...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Remote desktop connection yapan kullanıcılarda sadece muhasebe programının açılması

11 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
1,192 Görüntüleme
(@ismaildere)
Gönderiler: 86
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Servere remote destop ile bağlanan kullanıcılara sadece muhasebe uygulamasının kullanabilir olmasını, windows masaüstü ile alakalı hiçbir bileşimin olmamasını istiyorum.

Bu işlemi Workgroup ortamında yapabilir miyim? Veya Remote desktop Services Rolleri üzerinden mi yapmam gerekiyor. 

Gönderildi : 31/12/2016 23:31

(@hakankaplanoglu)
Gönderiler: 482
Honorable Member

Merhaba

Makale bölümünde Fatih hocanın yazmış olduğu remoteapp makale serisi var. İnceler misin ?

Gönderildi : 01/01/2017 04:09

(@ibrahimayhan)
Gönderiler: 493
Prominent Member

Merhabalar,

Servere remote destop ile bağlanan kullanıcılara sadece muhasebe uygulamasının kullanabilir olmasını, windows masaüstü ile alakalı hiçbir bileşimin olmamasını istiyorum.

Bu işlemi Workgroup ortamında yapabilir miyim? Veya Remote desktop Services Rolleri üzerinden mi yapmam gerekiyor. 

Merhabalar,

Istemis Oldugunuz Islemi RDP Protokolu Uzerinde Kullanici Hesaplari Icin Uygulayabilirsiniz,

Asagidaki Gorselde Yapmis Oldugum Gibi Ortam Sekmesi Uzerinde Program Kisayol .exe ve Klasor Konumu Kullanman Gerekmektedir.

Muhasebe Yazilimi Olarak Logo Serisi Olarak Kullaniyorsan regedit Import Etmek Gerekmiyor

[url= http://i.hizliresim.com/jX6oEG.pn g" target="_blank">http://i.hizliresim.com/jX6oEG.pn g"/> [/img][/url]

Gönderildi : 01/01/2017 13:11

(@ismaildere)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Halil İbrahim Bey,

Bunu denemiştim fakat olmamıştı. Muhasebe yazılımı olarak Atikse kullanılacak. Regedit import olayı ne için nasıl olacak yardımcı olurmusunuz?

Gönderildi : 01/01/2017 16:16

(@mucahityilmaz)
Gönderiler: 498
Honorable Member

Merhaba,

Yukarıda gösterilen işlemin workgroup ortamında çalışacağını düşünmüyorum.

Hakan hocanın dediği gibi remoteapp olayına bakın kolay birşey zaten.

Gönderildi : 02/01/2017 15:14

(@BekirMertGULTEKIN)
Gönderiler: 231
Reputable Member

Workgroup ortamında da çalışıyor...

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/04/28/software-restriction-policy.aspx

Gönderildi : 02/01/2017 17:01

(@ismaildere)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Yapmak istediğim aslında basit. Kullanıcı Uzak masaüstü ile giriş yaptığında sadece ve sadece masaüstü, başlat menüsü, vs görmeden ilgili programın çalışması gerek. Bunu Logo, eta gibi programlarda gördüm. Halil ibrahim Bey'in söylediği işlem daha mantıklı. Fakat nedense olmuyor. Application Control Polices, Software Restriction Polices tarafında da uygulamaya çalıştım gerçekten istemiş olduğum şey burada mı oda belli değil.

Remoteapp biraz daha meşekkatli ama istemiş olduğum konu bu şekilde hallediliyor ise uygulayabilirim sorun değil. kesin net bilgi söylemeniz gerekiyor arkadaşlar.

Gönderildi : 03/01/2017 00:28

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

ms tarafında önerilen yöntemlerden biri.

https://technet.microsoft.com/tr-tr/library/cc770821(v=ws.11).aspx

Halil İbrahim bey'in çözüm adımı için, farklı bir yol, deneyebilirsiniz.

http://bilalbozduman.blogspot.com.tr/2016/06/remote-desktop-uzerinde-tek-program.html

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/01/2017 02:16

(@ismaildere)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Remote desktop session host role olarak kurup, Group policy deki ayarlar ile işlemi başardım fakat bu sever Atikse muhasebe programının SQL ile bağlantısı kesildi.

RDP session host role kurmadığımda çalışıyor ve sqle bağlantı kurubiliyordu. Aynı işlemi server yedeğinden dönerek tekrar yaptım. Fark ettim ki RDS session host role kurulumu sonrası Atikse programının bağlantısı sql ile kesilmekte.

Sql configuration manager içindeki network configuratin da port ayarlarını kontrol ettim, sql native client devre dışı bıraktım değişen olmadı. 

Fikriniz var mı?

Gönderildi : 04/01/2017 00:48

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

belkli basit olacak ama win fw. aktif olmuş olabilir mi ?

fw aktif değil ise, sql managment studio vb. tool ile bağlantı kurabiliyor musunuz ?

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/01/2017 01:02

(@ismaildere)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Evet firewall tamamen devre dışı bıraktım. Management tool ile başarılı bir şekilde bağlantı kurabiliyorum. Databaseler üzerinde de işlem yapabiliyorum.

Çeşitli makalelerde RemoteApp için sqle native client ile database oluşturduğunu yazıyordu. Bunun ile ilgili bir durum olabilir mi. Normalde ben sadece Remote Desktop Session Host role olarak kurulum yaptım.

Gönderildi : 04/01/2017 01:06

Paylaş: