Forum

Windows Server 2012...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2012 Güncelleme Sorunu

10 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,130 Görüntüleme
(@sgnblt)
Gönderiler: 196
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, Server 2012 Standart üzerinde exchange koşuyor son bir haftadır uğraşıyorum fakat güncelleme sorununu çözemedim günceleme kontrol yaptığımda saatlerce kontrol ediyor fakat sonlanmıyor öyleki bir defa unuttum sabah geldiğimde hala güncelleme kontrolü yapıyordu konuya ilişkin tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Forumda arama yaptım fakat bir konuya ulaşamadım.

Gönderildi : 30/12/2016 13:30

(@ekremersoy)
Gönderiler: 54
Trusted Member

Merhaba,

update servisini yeniden başlattıktan sonra update'i update sayfasındaki "check online for updates from microsoft update" linkini tıklayarak deneyebilir misiniz?

Gönderildi : 30/12/2016 14:05

(@sgnblt)
Estimable Member
Konu başlatıcı

maalesef hocam sonuç vermedi.

Gönderildi : 30/12/2016 14:19

(@huseyincetin)
Gönderiler: 27
Eminent Member

Merhaba

Sunucuyu yeniden başlatın

https://we.tl/WtSjWsnnCo

bu linkteki KB paketini yükleyin. Eğer paket zaten var ya da yükleme sorun yaşarsanız 2. yöntem ile yardımcı olurum. 

Gönderildi : 30/12/2016 16:50

(@sgnblt)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hüseyin hocam ilgili updateyi çalıştırdım "searching for updates on this computer" yani yükleme ekranında dolanıp duruyor tahminen yarım saat kadar bekledim hala devam ediyor.

Gönderildi : 30/12/2016 17:28

(@huseyincetin)
Eminent Member

O paketi yüklemeden önce win. update servisini yeniden başlatın ya da pcyi yeniden başlatın o şekilde çalıştırın. Ya yüklemesi gerek ya da "paket zaten yüklü" şeklinde uyarı verir. Eğer zaten yüklü mesajını alırsanız diğer yöntem ile kesin çözümünü sizinle paylaşacağım. Aynısı başıma geldi ve zaman zaman yeni kurulumlarda yaşıyorum. Elimdeki iki yöntem de işe yarıyor.

Gönderildi : 31/12/2016 16:27

(@huseyincetin)
Eminent Member

Buyrun 2. yöntem de şu şekilde

1. paket yüklenmesi gerek, ardından aşağıdakiler karma da yüklenebilir.
  2. SON diye yazdığım paket ile yüklemeyi bitirin

Sunucuyu yeniden başlatın. windows update araması mutlaka olumlu sonuçlanacaktır. Sebebini bir çok yerden araştırdım. Windows Update Client sürümü yüzünden,  Server 2012 güncelleme denetlemesini başarıyla tamamlayamıyor.

Saygılar

Gönderildi : 31/12/2016 16:38

(@sgnblt)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hüseyin hocam servisi ve sunucuyu restart ederek denemiştim. 2.  yöntemi deneyeyip geri dönüş yapacağım teşekkür ederim. 

Gönderildi : 01/01/2017 02:43

(@mucahityilmaz)
Gönderiler: 498
Honorable Member

https://drive.google.com/open?id=0BzLNXAy19aONVExOeVRXUGpKQVk

Adresteki update wu client güncel sürümünüde içerir yükleyip dener misiniz?

Yüklerken bekletiyorsa wu service restart ediniz.

Gönderildi : 02/01/2017 15:17

(@sgnblt)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Buyrun 2. yöntem de şu şekilde

1. paket yüklenmesi gerek, ardından aşağıdakiler karma da yüklenebilir.
  2. SON diye yazdığım paket ile yüklemeyi bitirin

Sunucuyu yeniden başlatın. windows update araması mutlaka olumlu sonuçlanacaktır. Sebebini bir çok yerden araştırdım. Windows Update Client sürümü yüzünden,  Server 2012 güncelleme denetlemesini başarıyla tamamlayamıyor.

Saygılar

teşekkür ederim ilgili linkteki KB2919442 güncelleme sonrası tekrar başladı update çekmeye tekar teşekkürler herkese.

Gönderildi : 02/01/2017 16:45

Paylaş: