Forum

wsus server 'Reset ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

wsus server 'Reset Server Node' hatası

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
948 Görüntüleme
(@kemalas)
Gönderiler: 71
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ...

Vmesx6 üzerine Windows 2012 R2 makinede DHCP ve WSUS kurulumu yapıp  GPO policy bastıktan sonra gayet normal çalışıyor ve client ler almaya başlamışken şimdilerde Error : Connection error başlıklı hata vermeye başladı. An error occurred trying to connect the WSUS server diye açıklaması olan 'Reset Server Node' ve 'Copy Error to Clipboard' seçenekleri ile mmc consolu açılmıyor.

mmc consoldan profile silip yeniden açtım

content folder başka bir ağ üzerinde Qnap mini storage taşıdım

IIS server ayarları kontrol ettim

Uninstall-WindowsFeature -Name UpdateServices,Windows-Internal-Database -Restart

Install-WindowsFeature UpdateServices -Restart komutları ile yeniden kurulumu yaptım ancak düzelmedi

şimdilerde Makineyi yeniden başlatıyorum wsus açıyorum ekrana geliyor. Birkaç işlem yapmada veya biraz sonrasında kendiliğinden yine aynı hataya düşüyor. Sizin fikirlerinize ihtiyacım var arkadaşlar.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 19/12/2016 16:26

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

referans adres içerisindeki belirtilen " private memory limit" değerini kendi kaynaklarınıza göre düzenleyip, tekrar deneyin.

https://amagsmb.wordpress.com/2016/01/15/wsus-error-connection-error/

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/12/2016 17:24

Paylaş: