Forum

Server 2016 ya eriş...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2016 ya erişim sorunu

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
552 Görüntüleme
(@AlpaslanDincel)
Gönderiler: 76
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Yeni kurduğumuz ve domaine bağlı bir Windows Server 2016 (Üzerinde SQL Server 2016 ve ticari uygulama koşmakta) ya Windows 7 / 10 Home / Single işletim sistemine sahip bilgisayarlarımız bağlanamıyor. Paylaşımdan bağlanmak istediğinizde kullanıcı adı ve parola soruyor. Bilgisayarın açılışındaki kullanıcı adı ve parolasını başına domain bilgisini de girerek ulaşabiliyoruz. Ancak bu sefer de kullandığımız ticari program SQL tabanlı ve SQL de de windows authentication ile bağlanması gerektiğinden "Login failed. The login is from an untrusted domain and cannot be used with Windows authentication." hatası alıyoruz. Server 2016 dan önce Server 2008 R2 ve Server 2012R2 kurulu olan sunucularımıza AD de açılmış olan userların kullanıcı adı ve parolası aynı olmak kaydı ile home işletim sistemli bilgisayarlarımızda kullanıcı oluşturarak sorunsuz bağlayabiliyorduk. Ancek şu anda 2016 ya bağlanamıyoruz. Bununla ilgili bir fikri olan var mı? Şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 10/12/2016 22:29

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Windows authencation ile oturum açmanızı zorunlu kılacak bir gereklilik mi var?
SQL authencetion kullanmanızda mahsur var mı?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 11/12/2016 18:07

Paylaş: