Forum

TPM (Trusted Platfo...

Bildirimler
Hepsini Temizle

TPM (Trusted Platform Module) version öğrenme.

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,978 Görüntüleme
(@nasrineymar)
Gönderiler: 103
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

bir sorum olacaktı.

Bir Notebook'un TPM version'u komut satırı ile nasıl görebilirim.

Yani Computer / Manager / Device manager / Security Devices / Trusted Platform Module 1.2

Yani ben Trusted Platform Module version kaç olduğunu nasıl görebilirim. Normalde bunu Computer / Manager / Device manager / Security Devices / Trusted Platform Module seçeneğinde görmek mümkün. Ben bunu komut satırı ile nasıl ve nerden görebilirim.

Ortamda 377 adet notebook görülmektedir. Toplu şekilde scprit ile bunların TPM versionunu nasıl çekebilirim. Veya bunları SCCM'den raporunu nasıl çekebilirim.

yardımlar için çok teşekkürler

Gönderildi : 05/12/2016 11:31

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,

Powershell ile Get-Tpm komutunu çalıştırabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 05/12/2016 17:46

(@nasrineymar)
Gönderiler: 103
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Hocam,

Bilgilendirme için teşekkür ederim.

GET-TPM yaptığımda PhysicalPresenceVersionInfo bilgisi vermiyor. bizim için önemli olan PhysicalPresenceVersionInfo değerinin ne olduğu. Bu değer notebook üzerindeki TPM versionun göstermektedir.

Peki şöyle bir şey yapabilir miyim.?

Get-WMIObject –class Win32_Tpm –Namespace root\cimv2\Security\MicrosoftTpm  komutu ile TPM bilgilerinin tamamını görüyorum. Fakat sistemde 400-500 arası notebook görünmetektedir. bu notebook isimlerini bir text dosyasını çekip bu komut ile tüm noteboouk'ların TPM bilgisini nasıl çekebilirim.

saygılar hocam.

Gönderildi : 05/12/2016 21:32

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

softperfect netscan a bu wmi bilgisini girer veya bazı envanter tool'larına da giriş yapılabilir tararsanız wmi sonucunu liste halinde alabilirsiniz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/12/2016 16:35

Paylaş: