Forum

Group Policy Uygula...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Group Policy Uygulama Sorunu

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,781 Görüntüleme
(@serafettindincer)
Gönderiler: 106
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba bat dosyası hazırladım bazı bilgisayarlarda uygulanıyor bazılarında uygulanmıyor hepsi aynı grup altında rsop yapıyorum bilgisayar ayarları almış gözüküyor ama o dosyayı çalıştırmıyor ne yapmalıyım ?

100 bilgisayardan mesela 30 tanesi bu şekilde ? 

70 tanesi düzgün çalıştırıyor group policy üzerinden

çalıştırmayan bilgisayar üzerine rsop yapıyorum bakıyorum ayarların alınmış ama uygulanmıyor ?

Gönderildi : 02/12/2016 18:45

(@arzu__tufan)
Gönderiler: 63
Estimable Member

Merhaba 

Group Policy Uygulaması : 

1. Seçenek : " GPO" üzerinde yaptığınız ayarları belirli bir departmana yada sadece istediğiniz kullanıcılara uygulamak istiyorsanız, kullanıcıları bir "Orgazinational Unit" içerisinde toplayarak ilgili GPO’yu oluşturduğunuz OU üzerine uygulamalısınız.

Domain ya da Organizational Unit üzerine sağ tıklayarak, "Link an existing GPO" komutunu çalıştırınız.

2. Seçenek :  etki alanı veya organizational group üzerine sağ tıklayarak "Create a GPO in this domain, and link it here" komutu ile yeni bir GPO oluşturup, uygulayabilirsiniz.

Etki alanlarına ve organizational group‘lara hangi gpo’lar uygulanıyor görmek için, "Linked Group Policy Objects" sekmesini tıklayıp departmanlara yada kullanıcılara uygulanan GPO'ları göre bilirsiniz.

Oluşturduğunuz GPO bazı departmanlara yada kullanıcılara uygulanmıyor ise:

Control Panel\All Control Panel Items\Administrative Tools \ Event Viewer ' kontrol ediniz.

Default sysvol izinleri : 

Administrator  : read write

Auth.User :  read

System : Full Control

Gönderildi : 02/12/2016 19:01

(@serafettindincer)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba 

Group Policy Uygulaması : 

1. Seçenek : " GPO" üzerinde yaptığınız ayarları belirli bir departmana yada sadece istediğiniz kullanıcılara uygulamak istiyorsanız, kullanıcıları bir "Orgazinational Unit" içerisinde toplayarak ilgili GPO’yu oluşturduğunuz OU üzerine uygulamalısınız.

Domain ya da Organizational Unit üzerine sağ tıklayarak, "Link an existing GPO" komutunu çalıştırınız.

2. Seçenek :  etki alanı veya organizational group üzerine sağ tıklayarak "Create a GPO in this domain, and link it here" komutu ile yeni bir GPO oluşturup, uygulayabilirsiniz.

Etki alanlarına ve organizational group‘lara hangi gpo’lar uygulanıyor görmek için, "Linked Group Policy Objects" sekmesini tıklayıp departmanlara yada kullanıcılara uygulanan GPO'ları göre bilirsiniz.

Oluşturduğunuz GPO bazı departmanlara yada kullanıcılara uygulanmıyor ise:

Control Panel\All Control Panel Items\Administrative Tools \ Event Viewer ' kontrol ediniz.

Default sysvol izinleri : 

Administrator  : read write

Auth.User :  read

System : Full Control

hepsi aynı grupta bazılarına uygulanıyor bazılarına uygulanmıyor sıkıntı devam ediyor ?

Gönderildi : 02/12/2016 19:46

(@serafettindincer)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sorunu Hala Çözmüş Değilim ?

Gönderildi : 07/12/2016 18:00

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Hazırladığınız bat dosyası ne iş yapıyor? Uygulanıyor dediğiniz PC lerin işletim sistemi nedir? Uygulanmıyor dediğiniz PC lerin işletim sistemi nedir?

Gönderildi : 08/12/2016 17:10

Paylaş: