Forum

Windows Server 2012...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2012 R2 'de active directory sunucuya RDP bağlanan user'lara klasör seçeneklerini kapatma.

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
512 Görüntüleme
(@onurustun)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Amaç;

c:\ partitionun altında buunan  TEST1 , TEST2 , TEST3 adında 3 adet yada daha fazla klasör olduğunu varsayalım, bu sunucuya RDP ile farklı kullanıcılar login olacaklar fakat C:\ altında klasörleri göstermek istemiyorum.

*Bu klasörleri gizli yaparak RDP yapacak kişilerin klasör seçeneklerini değiştiremiyor olmasını sağlayabilirmiyiz?

*Group policy ile user gruplarının klasörleri ayrıştırılabilir mi? 1.grup TEST1 i görsün diğerlerini göremesin işlem yapamasın ?

Yardımlarınızı rica ederim.

Gönderildi : 17/11/2016 13:49

(@mehmetergun)
Gönderiler: 204
Reputable Member

Şöyle yapılabilir; atıyorum test1, test2.. diye  grup oluşgturulur. Test1 grubu test1 klasörüne tanımlanır (Security tabına) Test2 grubu da test 2 klasörüne tanımlanır. Test1 klasörüne erişecek olan kullanıcılar test1 grubuna, test2 klasörüne erişecek olan kullanıcılar da test2 grubuna tanınlanır.Tabi ortamda domain var ise bu klasörlerdeki users grubunu kaldımalısınız.

Gönderildi : 17/11/2016 14:22

(@onurustun)
Active Member
Konu başlatıcı

Hocam cevap için teşekkürler, peki klasörleri görememe mümkün olmuyor mu?

Klasörde işlem yetkisinden ziyade asıl önemli olan görememeleri.

Klasörün kullanıcı bazlı yokmuş gibi bir durum oluşturulabilir mi?

Gönderildi : 17/11/2016 16:42

(@mehmetergun)
Gönderiler: 204
Reputable Member

File serverda istediğiniz olyor ama rdpde olur mu bilemiyorum deneyip görmek lazım.

Gönderildi : 17/11/2016 16:53

(@onurustun)
Active Member
Konu başlatıcı

Anladım hocam teşekkürler,

denetim masası yada klasör seçeneklerini pasif yapmak mümkünmüdür? bu konuda bilgi ve deneyiminiz varsa buda çözüm olur aslında,

bu klasörleri gizli yapıp bağlanan kullanıcılarılara bu özellikleri pasif yaparsakta sorunum çözülür aslında.

Gönderildi : 17/11/2016 16:57

(@mucahityilmaz)
Gönderiler: 498
Honorable Member

Group Policyde burayı inceleyin istediğinizi elde edeceksiniz umarım. 

Gönderildi : 18/11/2016 20:39

Paylaş: