Forum

Active Directory ' ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Active Directory ' de Kullanıcı Adının 20 Karakterden Fazla Yapılması.

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,448 Görüntüleme
(@UgurESTURK)
Gönderiler: 54
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Başka bir sistemden bizim ad yapımıza transfer edeceğimiz çok fazla 1000 lerce kullanıcı bulunmakta ve bu kullanıcıların bazılarının kullanıcı adları 20 karakterden fazla ad de biliyorsunuz ki max 20 karakter uzunluğunda bir kullanıcı oluşturulabiliyor değerli arkadaş, meslektaşlarıma sorum bu 20 default uzunluğu nasıl değiştirebilirim yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 14/11/2016 02:12

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Normalde limit 20 karakter, schema da ise 256 ancak geriye dönük uyumluluk için bu sınırı kullanıyorlar

The SAM-Account-Name attribute (also known as the pre–Windows 2000 user logon name) is limited to 256 characters in the schema. However, for the purpose of backward compatibility the limit is 20 characters. For more information, see SAM-Account-Name Attribute ( http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=153707 ).

Özetle bu yapmanızı önerdiğimiz bir değişiklik değil, çünkü bu limiti değiştirmeniz durumundaki ben hiç denemedim pek çok olası sorun yaşamanız mümkün yani SCCM, Exchange Server ve benzeri, bunları da düşünürsek bence sizin account name kısmındaki karakterleri düşürecek bir formul bulmanız daha doğru olur. Artık bu tür değişiklikler ad geçişleri, trust, admt taşıma ve benzeri tüm süreçleri olumsuz etkiler.

Ben yinede yaparım derseniz linkteki gibi adsiedit üzerinde ilgili değişkeni yükseltmeniz gerekli ama sorumluluk size ait. Bu arada bu durumda dahi siz GUI den bunu yapamayacaksınzı yani bu GUI yi değiştirmiyor yani komut setleri ile açmanız lazım yada MIM gibi bir IDM kullanıyor olmanzı gerekli.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/11/2016 22:38

(@ismailturhan)
Gönderiler: 12
Eminent Member

Teşekkürler Hakan Hocam,

Benimde merak duyduğum bir konuydu.

Gönderildi : 30/11/2016 12:02

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Rica ederiz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/12/2016 17:18

Paylaş: