Forum

Terminal Server da ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Terminal Server da ''Access Denied'' Erişim Engellendi hatası

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
3,716 Görüntüleme
(@altansimsek)
Gönderiler: 212
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Kurumda Server 2008 R2 üzerinde 30 kullanıcılı terminal server rolü kullanmaktayız, hafta da 1 veya 2 kere access denied erişim engellendi hatası meydana gelip kullanıcıların sisteme girişi engelleniyor hatta Administrator hesabı bile giremiyor mecburen sunucuyu restart ederek düzeltiyorum, bunu Terminal 1 üzerinde yaşarken yeni kurduğum Terminal 2 üzerinde de yaşamaya başladım, araştırdım fakat bu sorunu çok yaşayan bulamadım, bu sorunumu nasıl çözebilirim  

Gönderildi : 07/11/2016 18:32

(@mehmetergun)
Gönderiler: 204
Reputable Member

Benim naçizane tavsiyem sunucu ve terminal güncelleştirmesi olacakır ve de eğer ekli değilse group policyde Allow log on through Remote Desktop Servicese administrators ve de remote desktop users gruplarını ekleyin. Event viewerda security kısmında Access deniedla ilgili daha açıklayıcı bilgi olabiliir oraya bir göz atın.

Gönderildi : 08/11/2016 19:02

(@altansimsek)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Benim naçizane tavsiyem sunucu ve terminal güncelleştirmesi olacakır ve de eğer ekli değilse group policyde Allow log on through Remote Desktop Servicese administrators ve de remote desktop users gruplarını ekleyin. Event viewerda security kısmında Access deniedla ilgili daha açıklayıcı bilgi olabiliir oraya bir göz atın.

Mehmet Hocam sunucu windows update kısmında güncel durumda(terminal güncelleme kısmını anlayamadım), grup policy de dediğiniz kısımlar ekli, Ewent viewer da güvenlik tabında hata yok fakat özel görünümler/ sunucu rolleri / uzak masaüstü hizmetleri altında hatanın olduğu zaman diliminde ''Terminal sunucusu, sunucu kimlik doğrulaması için kullanılacak 'TERMSRV' Hizmet Asıl Adını kaydettiremiyor. Şu hata oluştu: Hedef asıl adı yanlış'' şeklinde birkaç adet uyarı mevcut

Gönderildi : 08/11/2016 19:52

(@mehmetergun)
Gönderiler: 204
Reputable Member

(@altansimsek)
Reputable Member
Konu başlatıcı

https://technet.microsoft.com/en-us/library/cc775361(v=ws.10).aspx

malesef sorunum hala hem eski hem de yeni terminal sunucularımda devam etmekte

Gönderildi : 22/11/2016 18:26

(@altansimsek)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Tekrar merhaba

Bu hatayı aldığım sırada Terminal server a bağlandığımda xxx.local domain controller ile iletişiminin kesildiğini fark ettim, terminal server ı domainden atıp tekrar aldım fakat birkaç gün sonra tekrar hata vermeye devam etti, 

Gönderildi : 12/01/2017 12:22

(@altansimsek)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Tekrar merhaba, sorunumu çözdüm, DC üzerinde adsi.edit ile sunucumuz üzerine gelip Proporties/Security sekmesinden Advenced / Restore Deffault yaptım ve düzeldi herkese teşekkürler

Gönderildi : 28/02/2017 13:23

Paylaş: