Forum

Uzak Masaüst&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Uzak Masaüstü Dış İp Engellemek ve Port Değiştirmek

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
2,453 Görüntüleme
(@sonergulbetekin)
Gönderiler: 24
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar; Farklı lokasyonlar arasında vpn oluşturduk. Bu lokasyonlar arasında lokalden Server 2008 kurulu olan bilgisayara uzak masaüstü bağlantısı yapabiliyoruz. Fakat dış ip den bağlanılmasın istiyoruz. Ya da sadece belirlediğimiz dış ip den gelen istekleri kabul etsin istiyoruz. Server Güvenlik duvarı kısmında gelen kurallardan kapsam sekmesinde hep lokal hem de dış ip için ip tanımladığımda bu sefer uzak masaüstü ile bağlantı sağlayamıyorum. Bu durumu engellemenin başka bir çözümü var mı? Modemim Zyxel Vmg3312.

Ayrıca Server 2008 de 3389 olan portu regeditten değiştirip(7676) server ı yeniden başlattıktan sonra uzakmasaüstüne (192.168.1.16:7676) şeklinde bağlantı sağlayamıyorum. Fakat bu durumu windows 7,8 olan başka bilgisayarda yaptığımda hiçbir sıkıntı yaşamıyorum. Acaba Server 2008 de regeditten portu değiştirdikten sonra yeniden başlatmanın dışında yapmam gereken başka bir işlem daha var mı?

Gönderildi : 02/11/2016 23:45

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

Firewall kullanmalısınız ücretsiz çözümler mevcut.. modem ile wan bacak güvenliği olmaz. Kişi lokalinize düşebildikten sonra port değişikliği birşey ifade etmiyor. Portal da bu tip güvenlik ile ilgili epey makale ve konu mevcut inceleyin derim.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/11/2016 01:24

(@mucahityilmaz)
Gönderiler: 498
Honorable Member

Merhabalar; Farklı lokasyonlar arasında vpn oluşturduk. Bu lokasyonlar arasında lokalden Server 2008 kurulu olan bilgisayara uzak masaüstü bağlantısı yapabiliyoruz. Fakat dış ip den bağlanılmasın istiyoruz. Ya da sadece belirlediğimiz dış ip den gelen istekleri kabul etsin istiyoruz. Server Güvenlik duvarı kısmında gelen kurallardan kapsam sekmesinde hep lokal hem de dış ip için ip tanımladığımda bu sefer uzak masaüstü ile bağlantı sağlayamıyorum. Bu durumu engellemenin başka bir çözümü var mı? Modemim Zyxel Vmg3312.

Ayrıca Server 2008 de 3389 olan portu regeditten değiştirip(7676) server ı yeniden başlattıktan sonra uzakmasaüstüne (192.168.1.16:7676) şeklinde bağlantı sağlayamıyorum. Fakat bu durumu windows 7,8 olan başka bilgisayarda yaptığımda hiçbir sıkıntı yaşamıyorum. Acaba Server 2008 de regeditten portu değiştirdikten sonra yeniden başlatmanın dışında yapmam gereken başka bir işlem daha var mı?

7676 yaptığınızda portnumber kısmı aşağıdaki gibi gözükmüyorsa 7676 değerini hexadecimal olarak vermişsinizdir bu yanlış olur değeri verirken decimal seçip verin.

ayrıca portu değiştirmeyin modem üzerinden farklı bir port numarası vererek bunu 3389 portuna yönlendirirsiniz daha iyi olur bence böylece localden bağlantı için port girmek zorunda kalmazsınız.

Gönderildi : 03/11/2016 11:29

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

public taraftan erişimi durdurmak için, firewall çözümlerini incelemelisiniz.

sunucu üzerinde kritik servis ve uygulamalar mevcut ise, firewall konumlandırırken sunucuyu ayrı bir network üzerine taşıyın.

burada public, local ve vpn üzerinden gelen erişimleri direk kontrol edip, sadece istediğiniz adreslere izin verebilirsiniz.

hatta zamanlamakta mümkün.

port değişimi için, ms tool'u kullanabilirsiniz.

https://support.microsoft.com/tr-tr/kb/306759

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/11/2016 11:47

Paylaş: