Forum

Terminal Serverda K...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Terminal Serverda Kullanıcı İşlem Limiti

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
560 Görüntüleme
(@altansimsek)
Gönderiler: 212
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Konu daha önce açılmıştır fakat tam olarak istediğim bilgiyi bulamadım, yeni bir 2008R2 terminal server kurdum ayarlarını kısmen bitirdim kullanıcılar test etmek için giriş sağlıyorlar sıkıntı yok fakat ERP lisans sıkıntım yüzünden kullanıcının örnek 15dk işlem yapmadığı zamanda uzak masaüstü bağlantısının otomatik olarak kapanmasını istiyorum, çok az miktarda 5-10 bazı kullanıcılarında hiç kapanmadan devam edebilmelerini nasıl sağlarım

Gönderildi : 27/10/2016 17:10

(@mucahityilmaz)
Gönderiler: 498
Honorable Member

ad yapınız var ise kullanıcının özelliklerinden session tabından ayarlayabilirsiniz

Gönderildi : 27/10/2016 19:42

(@altansimsek)
Reputable Member
Konu başlatıcı

ad yapınız var ise kullanıcının özelliklerinden session tabından ayarlayabilirsiniz

Mücahit hocam AD yapımız mevcut fakat şöyle bir sorunumuz var, bizde mevcut bir terminal server(T1) var idi ben yenisini(T2) kurdum ve eskiden aktarımlar yapıyorum DC de GPO üzerinde Terminal User Limit ve Terminal User No Limit policiy yapılmış ve eski terminalde gayet güzel çalışıyor fakat yeni kurduğum serverda bu mümkün değil, onda eskisi gibi nasıl tanımlayabilirim, umarım doğru bir şekilde anlatabilmişimdir 

Gönderildi : 27/10/2016 20:05

(@mucahityilmaz)
Honorable Member

Mücahit hocam AD yapımız mevcut fakat şöyle bir sorunumuz var, bizde mevcut bir terminal server(T1) var idi ben yenisini(T2) kurdum ve eskiden aktarımlar yapıyorum DC de GPO üzerinde Terminal User Limit ve Terminal User No Limit policiy yapılmış ve eski terminalde gayet güzel çalışıyor fakat yeni kurduğum serverda bu mümkün değil, onda eskisi gibi nasıl tanımlayabilirim, umarım doğru bir şekilde anlatabilmişimdir 

yeni terminali o gpo nun etkilediği veya linklendiği diyim, ou veya gruba dahil ederseniz olur diye düşünüyorum..

Gönderildi : 28/10/2016 12:09

(@altansimsek)
Reputable Member
Konu başlatıcı

yeni terminali o gpo nun etkilediği veya linklendiği diyim, ou veya gruba dahil ederseniz olur diye düşünüyorum..

Mücahit hocam dediğiniz gibi Dc üzerindeki gpo ya yeni terminali computer olarak ekledim ve sorun düzeldi, yardımlarınız için teşekkürler  

Gönderildi : 07/11/2016 18:23

(@mucahityilmaz)
Honorable Member

rica ederim, çözülmesine sevindim iyi çalışmalar

Gönderildi : 07/11/2016 18:28

Paylaş: