Forum

WSUS için poli...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

WSUS için policy ayarlarını uygulayamıyorum.

Salih Bulut
(@salihbulut)
Üye

Server 2008 R2 Std üzerinde DC rolu var. Aynı fiziksel cihaza WSUS kurdum ve yapılandırdım.

Test için yeni OU açtım ve bu OU için GP girdim. Bu GP'de, Bilg.Yapılandırlılması->Yön.Şablonları->Win Bileşenleri->Win.Update içindeki iki ayarı aktıf ettim, WSUS adresini girdim ve gp force yaptım.

Bir kaç saat sonra baktım, wsus konsoluna hiç bir makina adı gelmedi.

Kullanıcılarda rsop.msc yapınca, ilgili policy'nin gitmediğini görüyorum.

Kullanıcıda manuel gpedit.msc tarafında ayar girdiğimde, ilgili kullanıcın adı WSUS atanmamış bilgisayarlar ekranına düşüyor ve update çekiyor.

Ancak bi türlü policy ile uygulayamadım. Acaba nerede hata yapıyorum, yardımcı olabilir misiniz lütfen.

 

 

 

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 20/10/2016 20:26

Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,

Wsus computer bazında policy uygular. Oluşturduğunuz ou altına policy'den etkilenmesini istediğiniz kullanıcı computer öğelerini taşıdınız mı?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/10/2016 12:21

Salih Bulut
(@salihbulut)
Üye

[quote user="Rıza ŞAHAN"]

Merhaba,

Wsus computer bazında policy uygular. Oluşturduğunuz ou altına policy'den etkilenmesini istediğiniz kullanıcı computer öğelerini taşıdınız mı?

[/quote]

Rıza hocam, evet, hatayı bu noktada yapmışım....ben hep kullanıcı öğelerini taşımıştım, oysa ki GP'de Computer Management ayağında ayar yaptım... 🙂

Computers grubundaki kullanıcıyı taşıyınca sorunum çözüldü.

Çok Teşekkürler.

Syg

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 21/10/2016 13:03

Paylaş: