Forum

Server de yetkilend...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server de yetkilendirme

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
373 Görüntüleme
(@niyaziumut)
Gönderiler: 159
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar yapımızda exchange,dc,crm  ve mikro server var mikro için bünyemize adam aldık sadece mikro serverde yetkisi olsun istiyorum domain ortamı var nasıl bi yetki vermem lazım ki sadece mikro serverenda yetkisi olsun sql ve mikroya mudahale etsin ama diğer serverlara ping bile atamasın nasıl bir senaryo yapmam lazım uzakbağlantıyla girebilecek verdiğim yetkide server haricinde bişey yapamayacak

client larda uzak bağlantıyı nasıl nerden kapatabilirim 

Gönderildi : 11/10/2016 14:18

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,
Ping bile atamasın derken olayı bence abartmaya gerek yok.
Mikro server domainde mi?
Sql Mikro üzerinde mi yani aynı sunucuda mı?

Sql tarafını ücretsiz olan SQL management Studio'u yazılımcının bilgisayarına kurarak aşabilirsin.
Mikro sunucu üzerinde mutlaka işlem yapması gerekecektir ancak mikro sunucu üzerinde local bir kullanıcı açarak ve bu kullanıcıya yeteri kadar yetki vererek RDP veya uzaktan eirşim için hangi metot varsa onun ile kullanmasını sağlayabilirsin.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 11/10/2016 23:58

Paylaş: