Forum

Domain Admin Passwo...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domain Admin Password Never Expires

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
636 Görüntüleme
(@OmerUcler)
Gönderiler: 506
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Yeni kurulan Domain Controller sunucu üzerinde yetkili olan Administrator kullanıcısının password'ünün expire olmasını istemiyorum. Nasıl bir ayar yapmalıyım ki password hiçbir zaman değişmesin. (İşlemleri test ortamında yaptığımdan herhangi bir sıkıntı olmayacaktır.) 

Konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

Teşekkürler.

Gönderildi : 08/10/2016 22:58

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

net accounts ile denediniz mi ?

net accounts / maxpwage: { days | unlimited } :

https://www.youtube.com/watch?v=dm0DrcjKnKo

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/10/2016 02:47

(@ekremersoy)
Gönderiler: 54
Trusted Member

Merhaba,

Aşağıdaki linki incelemenizi tavsiye ederim.

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2013/09/29/windows-server-2012-r2-fine-grained-password-policies-fggp.aspx

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 09/10/2016 11:32

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Hocam password policy domain ekseninde uygulandığından bu işin ilavı Fine Grained Password Policy.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 11/10/2016 23:43

Paylaş: