Forum

2008 R2 Terminal Su...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2008 R2 Terminal Sunucuda Print Management' de Yazıcılar Çevrimdışı görünüyor.

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
624 Görüntüleme
(@GokselSonmez)
Gönderiler: 25
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

11 yıldır Terminal Sunucu yönetiyorum ancak iki gündür karşılaştığım soruna hiç bir çare bulamadım. Sorun şöyle. 

Kullanıcılar bağlanıyor ve işlemini gerçekleştiriyor, çeşitli bir çok nedenden dolayı oturumunu sonlandırıyor yahut idle time olunca yeniden bağlanıyor. Ne olursa olsun hepimizin bildiği gibi yazıcıların bağlantıları kesilir yeniden bağlandığında oturuma yazıcılar geri gelir. İşte böyle olmuyor. Kullanıcının otrumu ne şekilde sonlanırsa sonlansın yazıcıları düşmüyor ve kısa bir zaman içinde de tüm yazıcılar Offline oluyor ve artık yazdırmak istenildiğinde hiçbir yazıcı görünmüyor.

Sorunu geçici olarak sadece şöyle savuşturabiliyorum. Terminal Sunucuda ( Server 2008 R2 ) registry e giriyorum. HKEY_LOCAL_MAVHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Print\Printers anahtarının altında bütün Offline olan yazıcıları siliyorum ve bir defa sunucuyu yeniden başlatıyorum ve herşey normale dönüyor. Ancak bunun kalıcı çözümünü nasıl bulacağım bilemiyorum. 

iki gündür hiç bir çare bulamadım. Sadece kalıcı olarak uygulayabildiğim işlem de bu linkteki işlem  https://support.microsoft.com/tr-tr/kb/2655998 . ancak bu da faydalı olmadı.

Yardımcı olabilir misiniz?

Gönderildi : 23/09/2016 15:52

(@eroldursun)
Gönderiler: 2170
Famed Member

Merhaba coklu vpn yapim var terminal serverda printerlarimi ip printer olarak kullaniyor

Arad vpn yaparak servera ip printet olarak tanitip kullaniyorum uzun yillardir

2000~2003~2008 sistemlerde 

Redirect olarak kullanmak başa beladir

Gönderildi : 24/09/2016 18:47

Paylaş: