Forum

Uzak Masaüst&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Uzak Masaüstü Yazıcıcısı

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
426 Görüntüleme
(@ErginUZUNDURUKAN)
Gönderiler: 89
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Bizim şirkette bilgisayarda windows 7 64 işletim sistemi var. Ben evimden windows 10 yüklü bilgisayar ile bu windows 7 yüklü bilgisayara uzaktan bağlantı yapıyorum. Evdeki yazıcım ise Canon6020

Ben evden şirkete fortinetin VPN yazılımı ile vpn yaparak şirketteki bilgisayara bağlandım. İç ip ile bağlandım. 192.168.0.57 gibi

Bu bağlantıda sorun yok. Tek sorunum evdeki lokal windows 10 ile vpn yaptıktan sonra uzak masaüstüne bağlandığımda evdeki yazıcıdan çıktı alamıkyorum. Bilgi paylaşılırsa çok memnun olurum.  Teşekkürler.

Gönderildi : 09/09/2016 15:17

(@mucahityilmaz)
Gönderiler: 498
Honorable Member

Yerel kaynaklar kısmında yazıcılar işaretli mi hocam ?

Gönderildi : 09/09/2016 16:58

(@ErginUZUNDURUKAN)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Evet onlar işaretli

internet üzerinden bağlantıda asıl bu sıkıntı lokal olsa sıkıntı yok

Gönderildi : 09/09/2016 18:04

(@hakankaplanoglu)
Gönderiler: 482
Honorable Member

Sunucu üzerinde yazıcınızın driverını yükleyin ve tekrar deneyin düzelecektir. 

Gönderildi : 10/09/2016 04:22

(@ErginUZUNDURUKAN)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Üstad sunucu dediğin pc normal bir pc ve windows 7 pro yüklü ona o yazıcının driverını kurdum port olarak usb yazıcı ama lpt1 tanımladım yok görmedi çıktı alamıyorum.

Gönderildi : 10/09/2016 13:50

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

Arada vpn var ise redirect ile ugrasmayin .

Patlasim yapip terminal servera printer tanitiniz 

Gönderildi : 10/09/2016 18:30

(@ErginUZUNDURUKAN)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Üstad tam anlatamadım sanırım, ben evden şirkete internet üzerinden bağlanağım. Evdeki pc de windows 10 var şirkette ki bağlandığım pcde windows 7 var. Windows 10 yüklü pc den uzaktaki windows 7 yüklü pcye bağlı yazıcıdan çıktı almak istiyorum. Lokalde olsa onda sorun yok zaten paylaşıma açar lokalden çıktı alırız diğer pc lerde şirket ortamında lakalde oldukları için yazıcıları paylaşıma açıp çıktı alabiliyoruz. Asıl sorun evden şirkete bağlandıktan sonra şirketteki pc den evde yanımda olan yazıcıya çıktı almam lazım.

Gönderildi : 11/09/2016 21:00

Paylaş: