Forum

Kış saati uygulamas...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kış saati uygulaması yürürlükten kaldırıldı

65 Yazılar
23 Üyeler
0 Likes
3,178 Görüntüleme
(@ayhanozkaya)
Gönderiler: 41
Trusted Member

Arkadaşlar,

Sunucularımız ağırlıklık Win 2008 R2 X64 ancak Sp'leri üzerinde yok. Bu patchlerin Sp sürümüne ihtiyaç olmayan versiyonu yok mu?

Gönderildi : 26/10/2016 15:27

(@Mevlut_Unlu)
Gönderiler: 64
Estimable Member

Arkadaşlar;

bu "30ekim_saat_guncellemesi_son_tek_dosya.bat" dosyasını her bilgisayarda çalıştırdığımızda Micsoroft'un yayınladığı .msu uzantılı patch'i uygulamaya gerek kalmıyor mu? Bu patch'i bir serverda ve kullanıcıda çalıştırdığımda ayarlar otomatik (UTC+03:00) İstanbul oldu.

Ben serverlarda microsoftun patchlerini uygulasam kullanıcılarda bu bat dosyasını uygulasam olur mu?

Domainde olmayan bilgisayarlara ESET end point ile göndermeyi düşünüyorum daha pratik bir yolu var mıdır?

Aşağıdaki linkteki güncelleştirmeler her versiyon işletim sistemi için farklı görünüyor buda işi zorlaştırıyor siz nasıl çözdünüz buna bağlı olarak gönderirken bilgisayarları işletim sistemi versiyonlarına göre gruplandırmak mı gerekiyor? Yukarıdaki bat dosyası ile bu dertten kurtulur muyuz?

http://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=KB3192321

Son bir soru bu bat dosyasının bilgisayarın açılışında her seferinde mi çalışması gerekiyor yoksa bir defa yetiyor mu, teşekkürler.

Gönderildi : 27/10/2016 11:10

(@ONUR-TORUN)
Gönderiler: 38
Trusted Member

Merhaba hocam sistemizde 1 dc mevcut windows 2008 r2 v6.1 build 7600 şuan bu sistem için bir güncelleme gelmedi.Açıkçası sistem updatelerini sp1 kadar yükseltirsem dc'de problem çıkarmı bununla alakalı bir çok sıkıntı mevcuttu.Ama onun dışında diğer 2008 sp1 sunucularımda windows update'tini sağlıklı bir şekilde gerçekleştirdim.Şuan hala kara kara düşünüyorum.Update yapsam mı yoksa başka bir şekilde manuel çözüm üretsem yarın öbürgün dc sıkıntı çıkarırmı ? Yardımcı olursanız sevinirim pazartesiye kadar zamanım var çözmem gerekiyor

Gönderildi : 30/10/2016 12:46

(@MustafaKURU)
Gönderiler: 388
Honorable Member

Arkdaşlar bemim exchange 2013 çalışmıyor database dismount olmus mount a gecmiyor ne yapmalıyım ? güncellemleri yaptım clientlara script i bastım saatler normal suanda.

Gönderildi : 31/10/2016 05:49

(@mucahityilmaz)
Gönderiler: 498
Honorable Member

windows server için saatlere güncelleme yayınlıyor ama win7 için yayınlamıyor ne kadar saçma bir iş

http://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=kb3192321

buradan her işletim sistemi için indirebilirsiniz.

6.0 vista sp2 ve 2008 sp2

6.1 win7 sp1 ve 2008r2 sp1

8.0 win8 ve 2012

8.1 win8.1 ve 2012r2

windows 10 ve 2016 zaten cumulative update içinde geldi

ayrıca yüklediğim bazı pclerde otomatik olarak +3e aldı bazılarında elle aldım

Gönderildi : 31/10/2016 13:53

(@mucahityilmaz)
Gönderiler: 498
Honorable Member

evet öyle

Gönderildi : 31/10/2016 14:54

(@egemenkoksal)
Gönderiler: 106
Estimable Member

(domain ortamında olduğunuzu varsayarak)

Serverlar için yamaya felan gerek kalmadan TimeServer'in kurulu olduğu makinanın saatini değiştirin ve "otomatik gün ışığı faydalan" işaretini kaldırın yeterli. Bende DNS makinasında kurulu. sistemde başka serverlarınız varsa otomatik olarak onlar dns'e bağlanırken kendi saatini kendisi 3-5 dakika içerisinde düzeltecektir. Hemen düzeltsin istiyorsanız o server'ın servislerden "windows time" servisini restart edin.

Diğer serverların da saatleri düzeldikten onlardan da "günışından faydalanma" seçeneğini kaldırmalısınız yoksa 6 ay sonra tekrar aynı işlemi yapmak durumunda kalırsınız.

Clientler için ise; clintler domain ortamında çalışıyorsa pc.leri 1 defa kapatıp açmanız yeterli. Dns'e bağlanırken saati düzeltecektir.

Pc.ler domainde olduğundan dns makinasına göre saatini otomatik güncelleyecektir.

Herkese kolay gelsin.

Gönderildi : 31/10/2016 16:49

(@altansimsek)
Gönderiler: 212
Reputable Member

time zone değiştirince outlook ta takvimler 1 saat ileri kayıyor ne yapmamız gerekli acaba ?

Exchange sunucunuzda da time zone güncellemesi yapmalısınız.

manual olarak ise outlookunuzda dosya-seçenekler-takvim-saat dilimlerinden utc+03:00 istanbulu seçmelisiniz.

Selamlar

Exc 2010 kurulu ortamda time zone güncelleme yapsanızda, ayarlardan güncelleseniz de Pop3 outlook a gelen takvim istekleri 1 saat erken geliyor gönderilenlerde sorun olmuyor, bo sorunumuzu nasıl çözebiliriz 

Gönderildi : 31/10/2016 17:58

Sayfa 4 / 4
Paylaş: