Forum

File Server Permiss...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] File Server Permission

2 Yazılar
2 Üyeler
4 Likes
1,110 Görüntüleme
(@keremkizilhan)
Gönderiler: 54
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Değerli Üstadlar şirketimizde bulunan file serverdaki kullanıcıların silme yetkisini kaldırmak istiyorum ancak değişiklik yapmaya devam edebilmeliler. Bildiğim kadarı ile tüm ayarlarını yaptım Security tabında advanced tabından delete özelliğini kaldırıyorum ancak ondan sonra değişiklikte yaptırtmıyor. Klasöre en yukarıdan izin veriyorum ve alt klasörlerede bunu uygulatıyorum ekstradan tek tek klasör yetkilendirmesi yapmıyorum. Bunun hakkında bir çözüm var mıdır ? bu işlemden sonra FSRM ayarlaması yapacağım ancak bunu çözmem gerekiyor.

Gönderildi : 06/09/2016 20:34

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Klasör üstünde aşağıdaki gibi delete iznini kaldırmanız yeterli.

2Lk06

Daha sonra ise bu klasörün içerisinde de eğer silme istemiyorsan bu sefer izinler için kapsamı değiştirmen gerekli

sBoza

Ya da yeni nesil OS için aşağıdaki gibi görünür

658170

Özetle aslında basit bir işlem ama genelde iki konuyu atlıyor insanlar.

1 - dosya ve klasör izinleri farklıdır yani ana klasör ve içerisindeki dosyalar için iki farklı scope da izin verin.

2 - Miras konusu önemli, örnek dosya içerisindeki klasörler yukarıdan izinleri miras olarak almıyor ise bunu yukarıdan basmanız gerekli yoksa bu izinler işe yaramaz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/08/2021 18:08

Paylaş: