Forum

Server kuruldu Sonr...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server kuruldu Sonrasi??

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
358 Görüntüleme
(@akingunday)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Evet baslik tuhaf gelebilir, sonrasi?
Uzun süredir tüm WEB'de aradim, Ingilizce, Almanca sitelerde.
Server'a Isletim sistemimizi yükledik ya sonrasi?
Server aldik ne isimize yarayacak?
Hiç bir yerde adim adim kurulum sonrasi bilgi yok, isletim sistemini sadece kurup hazir hale getirmesi ile konular binlerce.
Söyle düsünün; IT Admin yok oldu, ya da Bayram tatili, ya da isisz adadasiniz, kimse yok sadece 10 client ve server var 🙂 kendiniz yapmaniz lazim.

örnegin:
1 Server'imiz var ve 10 PC +2 Ag Yazicisi.
Ortak kullanilan muhasebe programi var. (SQL ile)
Ortak kullanilan diger programlar var.

Server'a Windows isletim sistemini yüklediniz, switch, hub, router, vs. baglantilari yaptiniz.

Evet bu adimdan sonrasi ile ilgili NET'de hic bir Sablon /Template yok

Sayin forum yöneticileri, bos vaktiniz oldugunda bu konuyla ilgili bir makale yazabilirmisiniz??

Sevgiler

Gönderildi : 02/09/2016 17:53

(@kadirakbaba)
Gönderiler: 895
Noble Member

Selam,

Eğer dediklerinizi zaten şirketin yöneticisi yada şirket çalışanlardan biri  yapacaksa IT Admin'e ne gerek var? 

Bu şablonu şirketinize göre ancak siz düzenleyebilirsiniz.

Örnek Yazıcı çalışmıyor Elektrik geliyor mu? Evet ise sıralamasını yaparsınız hayır ise yine bir sıralamasını yaparsınız gibi... 

Gönderildi : 02/09/2016 18:35

(@OsmanGOKHAN)
Gönderiler: 44
Trusted Member

Merhaba,

Netten düz makaleler ile kimse bir sistemi tam kuramaz.Bunu biraz da aldığınız okuldan veya kurslardan bilgilerle pekiştirmelisiniz.Herşey next next ile olmuyor.Bunu free olarak bir kitap haline getiripte kimse bedavaya sunmaz.Bir şirkette tabii IT organizasyonu oturmuş bir kurumda herşeyi bir kişi yapmaz.Burda bu konuları konuşmanın bir anlamı yok diye düşünüyorum.

SAYGILAR.

Gönderildi : 02/09/2016 18:57

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

ülkemizde elle tutulur, sonuçlar elde etmeyen tüm mesleklerin, özellike it sektörünün kaderi diyebiliriz, bir elin parmaklarını geçmeyecek şehirler haricinde.

it admin yok olur ise, yenisi gelir. / nasıl yok olur onu da bilmiyorum 🙂

tatil vb. ortamlarda ise, internet var, remote support, vpn vb. çözümler ile sonuç alınır.

sektör ve çalışanları her ortamda hakettiği değeri bulmasada, birçok meslek dalından daha fazla türkçe kaynak mevcuttur.

ulaştığınız kaynaklar yetersiz ise, eğitim almanız gerekir, saha tecrübesini saymıyorum bile.

hazır şablon bulamazsınız, çünkü her kurumun altyapı, işletim süreci ve ihtiyaçları farklıdır.

aşağıdaki post kısmı olarak adımları anlatır, inceleyebilirsiniz.

https://www.cozumpark.com/forums/494642/ShowThread.aspx

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/09/2016 19:46

Paylaş: