Forum

Dc - Adc replicatio...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Dc - Adc replication problemi hk.

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
453 Görüntüleme
(@sahintoper)
Gönderiler: 21
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Dc sunucum çöktü ve yedekten geri döndüm ancak döndükten sonra farkettiğim pdc görevini adc sunucum almış gibi gözüküyor. pdc üzerinden kullanıcı oluşturduğumda bilgisayarlardan oturum açamıyorum, adc üzerinden oluşturduğumda oturum açılıyor fakat pdc'de bu user gözükmüyor ve Exchange mail oluşturulamıyor.

Active Directory sites and services'te Replicate Now dediğimde "the following error occurred during the attempt to synchronize naming context..." hatası alıyorum.

Buradan yaptığım araştırmalar sonucunda "Repadmin /syncall domainname /APed" komutunu her iki sunucuda girdiğimde anlık replike oluyorlar ve exchange mail oluşturabiliyorum. Ancak DC'de yaptığım her değişiklikte bu komutu tekrarlamam gerekiyor. Bu iki sunucuyu tekrar replike edebilir miyim?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

İyi çalışamalar dilerim.

Gönderildi : 24/08/2016 15:43

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Evetviewer üzerindeki hatalar nedir? Genelde 5008 5014 gibi uyarılar düşer bir kod daha var ama numarasını hatırlamıyorum. Sizden bir komut çalıştırmanızı ister. Bu kod düşüyor mu?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 24/08/2016 21:28

(@sahintoper)
Gönderiler: 21
Eminent Member
Konu başlatıcı

Evetviewer üzerindeki hatalar nedir? Genelde 5008 5014 gibi uyarılar düşer bir kod daha var ama numarasını hatırlamıyorum. Sizden bir komut çalıştırmanızı ister. Bu kod düşüyor mu?

Merhaba Rıza Bey,

eventviewer üzerindeki hatalara baktığımda dediğinize benzer şöyle bir hata buldum.

To identify the directory servers by name, use the dcdiag.exe tool.
You can also use the support tool repadmin.exe to display the replication latencies of the directory servers. The command is "repadmin /showvector /latency <partition-dn>".

Gönderildi : 25/08/2016 13:06

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Tüm kodları inceleyip bakmak lazım uzaktan  zor gibi ancak dc sağlam  ise ADC kaldırılıp tekrar kurulur ise daha rahat olacaktır.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 28/08/2016 00:24

Paylaş: