Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

DHCP Server

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
545 Görüntüleme
(@OsmanGOKHAN)
Gönderiler: 44
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhaba ,

Öncelikle vmware üzerinden test amaçlı server konuları üzerinde çalışıyorum.DHCP Server kurulumunu yaptım fakat ip dağıtmadığını farkettim.BPA sonuçlarında şöyle bir hata var.

DCSERVER Hata DHCP: Bağlantı noktası 67 (DHCP sunucusunun IPv4 için bağlantı noktası) başka bir işlem tarafından kullanılıyor olmamalıdır. Öndağıtım
DCSERVER Hata DHCP: İzin listesi etkinleştirilirse, MAC adresi filtrelemesi doldurulmalıdır. Yapılandırma
DCSERVER Hata DHCP: Sunucu tüm istemcilere varsayılan geçidi gönderecek şekilde yapılandırılmalıdır. Yapılandırma
DCSERVER Hata DHCP: Güvenli dinamik DNS güncelleştirmesi etkinleştirilmiş ve etki alanı denetleyicisi DHCP sunucusuyla aynı ana bilgisayar üzerinde bulunuyorsa, DNS güncelleştirmesine ilişkin kimlik bilgileri yapılandırılmalıdır. Yapılandırma

Yardımcı olabilirmisiniz ? DHCP için çift ethernet mi gerekiyor ? Böyle bir sorunla karşılaşmamıştım hiç.

Şimdided teşekkürler.

Gönderildi : 23/08/2016 17:24

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Size tavsiyem öncelikle ingilizce bir OS kullanın. Aynı dili konuşma noktasında daha hızlı dönüş yapabiliriz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/08/2016 21:05

(@OsmanGOKHAN)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Hakan Hocam sorunu çözdüm.Ben sadece test için Türkçe kurdum zaten genelde İngilizce os kullanıyorum her platformda.

Teşekkürler.

Gönderildi : 23/08/2016 22:32

(@alper-yazgan)
Gönderiler: 51
Trusted Member

Problem neydi ve nasıl çözdünüz? Aynı problemi yaşayan diğer arkadaşlara referans olması açısından rica ederiz.

Gönderildi : 23/08/2016 22:45

(@OsmanGOKHAN)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Problem parametre hatası veriyordu ve AD içinde kurulu DNS olduğu için dinamik güncelleştirme için AD yapısında gerekli yetkilere sahip kullanıcı adı ve şifresi istiyordu.Sonra 67 Portu kullanan 892 işlem kipli bir uygulama var diye hata verdi.Bunun akabinde 67 porta sahip gelen kuralları sildim.Çünkü DHCP 67 nolu portu kullanıyor.Sonrasında DHCP yetkilendirme yaptım.DHCP Admin üyeliğine kullanıcıyı aldım ve sorun çözüldü.

Bunu buraya yazmasam bile konusunu açıcaktım.Burdaki sistem uzmanlarımız keşke sürekli hataları bulup yazmaya çalışsa daha verimli olur.Sürekli düz anlatım olmuyor.Yada böyle bir çalışma var ama ben görememişimdir.

Teşekkürler.

Gönderildi : 24/08/2016 02:08

Paylaş: