Forum

Server 2008 r2'deki...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008 r2'deki GPO yu Windows 10'un Okumaması

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
503 Görüntüleme
(@emresak)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Öncelikle bu sitede ilk konum, siz değerli üyelerden gelecek cevapların büyük yardımı olacağını düşünüyorum.

Yapımda Server 2008 r2 var sistem yeni kuruldu AD yaratıldı sonrasında terminaller kuruldu, hazır güncelleme ücretsiz iken güncelleyebildigimiz kadar pc yi Windows 10 a güncelledik, fakat sorun şu ki Server 2008 deki olusturulan GPO yu Windows 10 okumuyor.

Microsoft ile görüştüm bana bir güncelleme dosyası verdi fakat genede olmadı, konu hakkında bilgisi olan ve çözüme ulaşan arkadaşlar varsa ve cevaplarsa sevinirim.

Teşekkür ederim. 

Gönderildi : 10/08/2016 23:35

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Öncelikle central store oluşturmanız ve daha sonra admx dosyasını yüklemeniz gerekli. Bu konuda sitemizde makale yer almaktadır. ADMX ise aşağıdaki link üzerinden indirebilirsiniz

https://blogs.technet.microsoft.com/askds/2015/08/07/windows-10-group-policy-admx-templates-now-available-for-download/

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/08/2016 02:31

(@ONUR-TORUN)
Gönderiler: 38
Trusted Member

Haka hocam center store oluşturup indirdiğimiz windows 10 admx dosyasını kopyalamamıza rağmen windows 10 hala sysvol klasörüne erişim hatası vermektedir.

Terminal DNS ayarlamalarını yaptıktan sonra sorun çözülmüştür. Hakan hocama mesaj yazarken dahi aydınlanıyoruz 🙂

Gönderildi : 19/04/2017 17:09

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

En sevdiğim üyelerin başında yer alıyorsun, soruyu soruyor cevabını kendi veriyor, ne diyim süpersin 🙂

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/04/2017 00:13

Paylaş: